Trelleborg işçisi direnişle kazandı

Kocaeli Gebze’deki Trelleborg işçilerinin grevi 44’üncü gününde kazanımla sonuçlandı. Varılan anlaşma sonucu, işçilere sözleşmenin ilk 1.5 yılı için %34, ikinci altı ayı için enflasyon +2 puan, grevde geçen süreler için 2150 TL ve grevde geçen süreler için ikramiye tam ödenecek

Trelleborg işçisi direnişle kazandı

Kocaeli Gebze’de Petrol-İş’in örgütlü olduğu Trelleborg fabrikasında 44 gündür kararlı şekilde süren grev kazanımla sonuçlandı. Sendikadan yapılan açıklamada dün gece saatlerinde varılan anlaşma sonucunda grevin kazanım getirdiği ifade edildi.

Petrol-İş Gebze Şube Başkanı Eyüp Akdemir imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, "01.07.2019-31.06.2021 yürürlük tarihli toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taleplerimizin karşılanmaması ve uzlaşma sağlanamaması nedeniyle 10 Aralık 2019 tarihinde grev uygulamamız başlamıştı. Trelleborg’ta, soğuk kış günlerinde 44 gün boyunca grev ateşi hiç sönmeden yanmış ve üyelerimiz hakları için sonuna kadar kararlı biçimde mücadele etmiştir. Birlik ve beraberlik içerisinde, sınıf dayanışmasının verdiği güçle devam eden grevimiz amacına ulaşmıştır. Dün gece saatlerinde İstanbul’da Petrol-İş Genel Merkezi’nde varılan anlaşmayla, ücretlerde 1,5 yıllık yüzde 34, sosyal haklarda ise ortalama yüzde 30 artış sağlanmıştır. Sözleşme, taleplerimize yakın şartlarda imzalanmıştır. Trelleborg’da mücadele ve dayanışma kazanmıştır.

44 gün boyunca Trelleborg grevi ve sendikamız ile dayanışma gösteren, mücadelemize destek vererek bizleri yalnız bırakmayan tüm sendikalara, emekçilere, emek dostu siyasi partilere, STK’lara, basın-yayın ve medya kuruluşlarına teşekkür ediyoruz" denildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler