Tramvayda engellilerle dalga geçen üniversiteli özür diledi: Benim de engelli kuzenim var

Tramvayda engellilerle dalga geçen üniversite öğrencisi tepkiler üzerine özür diledi.

Tramvayda engellilerle dalga geçen üniversiteli özür diledi: Benim de engelli kuzenim var

Sosyal medyada viral olan videoda, hareket halindeki tramvayda kimliği öğrenilemeyen bir kadının, engelliler için ayrılan bölgede engellilerle ‘dalga geçer’ tarzda hareketler yaptığı görülüyordu.

Ayrıca kadının arkadaşlarının da komik olduğunu düşündükleri hareketlere güldükleri videoya yansıyordu.

Videonun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yayınlanması da ayrıca dikkat çekerken, tepkiler üzerine kadın özür dilemek zorunda kaldı.

Akdeniz Üniversitesi çocuk gelişimi bölümü öğrencisi yine bir video çekerek özür diledi: “Yaptığım hiç hoş bir şey değildi. Bunu sonradan fark ettim, çok pişmanım. Benim de engelli bir kuzenim var, bunu normal bir kafayla kesinlikle yapmam. Videoyu izlediğimde ‘Bunu ben mi yapmışım’ diye düşündüm. Arkadaşlarımla alkol almıştım, bunu kasıtlı yapmam. Ben engellilere yönelik etkinliklere giden biriyim.”

Üniversite tanımladı: Çirkin olay

Akdeniz Üniversitesi de sosyal medya hesabından şunları kaydetti: “Hiçbir zaman rastlamak istemediğimiz bu çirkin tavırlarla ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. Üniversite olarak en hassas olduğumuz konulardan biri olan engelli bireylerimizle ilgili bu tür çirkin bir olayda adımızın geçiyor olmasından büyük üzüntü duyuyoruz.”

Kaynak: Diken

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler