Trabzon'da IŞİD'liler drone ile keşif yaptı

Trabzon’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan IŞİD üyelerinin evlerinden drone çıktı. IŞİD’lilerin drone ile Trabzon'da keşif yaptığı ortaya çıktı.

Trabzon'da IŞİD'liler drone ile keşif yaptı

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin Sürmene ilçesinde gerçekleştirdiği IŞİD operasyonunda gözaltına alınan 9 kişinin sorguları sürüyor. Gözaltına alınan şahısların drone ile keşif yaptıkları belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Trabzon’da yapılacak 10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri öncesinde TEM ekipleri kent genelinde bir süredir takip altına aldığı 9 IŞİD şüphelisini önceki gün sabaha karşı gerçekleştirilen operasyonda gözaltına almıştı.

Drone ele geçirildi

Şüphelilerin Sürmene ilçesinde “Devlet Kâfirdir” propagandası yaparak IŞİDlideri Ebubekir El Bağdadi’nin halife olduğunu öne sürdükleri öğrenilirken, evlerinde yapılan aramada bir adet insansız hava aracı ‘Drone’ ele geçirildi. Şüpheli şahısların bu cihaz ile birlikte bir süredir keşif yaptığı ileri sürülürken, çekilen görüntüler ve evde bulunan bilgisayarlar da incelemeye alındı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler