TİP Milletvekili Barış Atay'a sabotaj girişimi

TİP Milletvekili Barış Atay, sosyal medya hesabından aracının bijonlarının gevşetilmek suretiyle sabotaj girişimine maruz kaldığını açıkladı. Hatay Valiliği "ilgililerle yapılan görüşmede şikayetleri olmadığı öğrenilmiştir" dedi. Barış Atay yalanladı

TİP Milletvekili Barış Atay'a sabotaj girişimi

 

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay, partisinin Hatay ve bölgede parti faliyetleri için kullanılan aracın 5 bijonu kimliği belirsiz kişilerce gevşetildiğini yazdı.

Dün gece sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Atay, “Antakya’da ve bölgede Partimizin faaliyetlerinde kullandığımız araç. Yolda giderken, 2 bijon yerinden çıktı. Servis, 5 bijonun da gevşetilmiş olduğunu belirtti. Bu müdahalenin, tahmin ettiğimiz şey olmadığını umuyoruz. O yüzden uyarıyoruz! Sorumlusunu ya siz bulursunuz ya da biz!” dedi.

 

 

Valilikten imalı açıklama

Gönderinin ardından sosyal medya üzerinden bir açıklama yayınlayan Hatay Valiliği ise kendilerine bir soruşturma başvurusunda bulunulmadığını söyleyerek, "ilgililerle yapılan telefon görüşmesinde ise konuyla ilgili herhangi bir şikayetlerinin olmadığı tarafımıza bildirilmiştir" dedi.

Bu açıklamayı alıntılayarak sosyal medya hesabından paylaşan Atay, "Resmi soruşturma için, ifade vermeye gece yarısı çağrılınca, yarın öğleden sonra geleceğimizi söyledik ve söylediğimiz gibi yarın öğleden sonra geleceğiz. Parti olarak da bu olayın peşini bırakmayacağız." dedi

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler