THY 1 Haziran’da 5 kente uçuşlara yeniden başlıyor

Türk Hava Yolları (THY) 1 Haziran'da İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir ve Trabzon seferlerine yeniden başlıyor. Pegasus Havayolları da 1 Haziran'da uçuşlara başlayacağını açıklamıştı.

THY 1 Haziran’da 5 kente uçuşlara yeniden başlıyor

 

Türk Hava Yolları'nın 5 kente seferleri yeniden başlıyor. 1 Haziran'da İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir ve Trabzon uçuşları yeniden başlayacak.

Koronavirüs nedeniyle uçuşlarını askıya alan Türk Hava Yolları (THY) seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından ilk uçuşunu 1 Haziran Pazartesi günü saat 10.00’da İstanbul’dan Ankara’ya yapacak.

Konuyla ilgili olarak resmi twitter adresinden bir açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Bu kadar hasret yeter! 1 Haziran itibariyle yeniden ait olduğumuz yerde gökyüzünde olacağız" dedi. İstanbul Havalimanı'ndan Ankara'ya yapılacak ilk uçuşun da detayı belli oldu. THY kaynaklarından edinilen bilgiye göre ilk uçuşa Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun da katılacağı öğrenildi. İlk uçuşunu yapacak uçak saat 10.00'da İstanbul Havalimanı'ndan kalkış yapması planlanıyor.

Pegasus Havayolları da, 1 Haziran tarihinde uçuşlara başlayacağını açıklamıştı. Pegasus 1-3 Haziran arasında SAW Antalya, İzmir ve Trabzon uçuşlarını gerçekleştirecek. 4’ü itibari ile açılması halinde 23 şehre daha uçuşlarını devam ettirecek.

Pegasus'tan yapılan açıklamada, 1-2-3 Haziran 2020 tarihleri için belirlenen uçuşların biletlerinin satışa çıktığı belirtilmişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler