Temelli: Barajı aştık, sandıkları terk etmiyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, seçim barajını aştıklarını belirtti. Temelli "Sandıkları terk etmeyin" çağrısı yaptı.

Temelli: Barajı aştık, sandıkları terk etmiyoruz

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, seçim sonuçlarını HDP Genel Merkezi’nde takip ediyor.  Genel Merkez’de bulunan HDP Eş Genel Başkanı Temelli, HDP’nin barajı aşmasının ardından Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuştu. Temelli, gece saatlerine kadar sandıkları terk etmeme çağrısı yaptı.

Temelli, şunları söyledi: “Yine aynı şey oldu seçim sonuçları ilk açıklandığında, sanki AKP ve Erdoğan iktidarı çok büyük bir başarı elde etmiş gibi yansıtıldı. Oysa onun böyle olmadığı saatler ilerledikçe hep birlikte görüyoruz, izliyoruz. O yüzden tüm sandık görevlisi ve müşahit arkadaşlarımıza, sandıkları terk etmeyelim, ilçe seçim kurullarında, seçim sonuçları kesinleşe kadar takip etmelerini istiyoruz. Sandıklarımıza, oylarımıza, geleceğimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Barajı aştık ama biz çok daha büyük bir oy bekliyoruz. Dolayısıyla sandıklara sahip çıkarak, itirazlarımızı yaparak, aslında manipülasyonlara, seçim hilelerine son verme konusunda önemli bir adım attık ama hakkımızı aramaya devam edeceğiz.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler