Televizyonları kapatılanlar kendi yayınlarını yapacak: #haberSizsiniz

OHAL kararnamesiyle 23 radyo ve televizyon kanalının kapatılması, bu kanalların çalışanlarını ve izleyicileri alternatif yollar aramaya itti ve ‘#haberSizsiniz’ platformu kuruldu. Slogan ‘Neler olduğundan habersizseniz #haberSİZsiniz’

Televizyonları kapatılanlar kendi yayınlarını yapacak: #haberSizsiniz

Duvar'dan Özlem Akarsu Çelik'in haberine göre Platform ilk etkinliğini bu gün (30 Ekim Pazar) saat 15.00’te Mülkiyeliler Birliği’nde gerçekleştirecek. Gazeteci Ayşegül Doğan’ın sunacağı canlı yayında, Mülkiyeliler Birliği stüdyo, gazeteci, akademisyen ve uzmanlar ise konuk olacak. Konuklar siyasetten ekonomiye, kültür sanattan spora televizyonların kapatıldığı günden bugüne nelerden habersiz kalındığını anlatacak.

Yayında profesyonel kamera ve mikrofonlar olmayacak ama tüm katılımcılar Periscope, Facetime, Dailymotion gibi kanallarından canlı yayını takipçilerine ulaştıracak.

#haberSİZsiniz platformundan yapılan açıklamada, “Kanallarımızı kapattılar, yetmedi sokağı kapattılar. Neler olduğundan habersizseniz; 30 Ekim saat 15.00’de Mülkiyeliler Birliği’nde buluşalım. Kendi canlı yayınımızı yapalım” denildi.

 

Etiketler: televizyon, İMC TV

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler