Teknopark'ta emek gasbına karşı direniş

İnşaat-İş, dün biten bölümlerinin açılışı yapılan Teknopark’ta 100’den fazla işçinin 2 aylık ücret ve diğer haklarının ödenmediğini, çıkışı verilen işçilerin şantiyeden çıkarıldıklarını belirterek, direnişe başlandığını duyurdu

Teknopark'ta emek gasbına karşı direniş

 

Büyük Ar-Ge yatırımlarının yapılacağı, ekonomiye önemli katkıda bulunacağı, özellikle silah sanayiinde çağ atlatacağı propagandası yapılan ve dün şaşalı bir törenle biten bölümlerinin açılışı yapılan Teknopark'ın arkasındaki alın teri, göz göre göre gasbedilmeye çalışılıyor. Siyasi propagandanın da aracına dönüştürülen bu proje de tıpkı diğer "prestij projeleri" gibi emek gaspı üzerinden bina ediliyor. Ana firma konumundaki Naif Grup, taşeron firma Eday bünyesinde çalışan 100'den fazla işçinin yaklaşık 2 aylık ücretlerini ve diğer haklarını ödemeden çıkışını verdi ve işçileri açılış bahanesiyle şantiye dışına çıkarttı.

İnşaat İşçileri Sendikası ile birlikte direnişe geçen işçiler, ücretlerinin ve gasp edilen tüm haklarının ödenmesini istiyor.

İnşaat-İş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda "Cumhurbaşkanı'nın dün açılışını yaptığı Teknopark İstanbul şantiyesinde çalışan üyelerimizin iki aydır gasp edilen tüm hakları için Teknopark İstanbul Şantiyesi önünde direnişteyiz" diye belirterek, tüm haklar ödeninceye kadar direnişin devam edeceğini vurguladı.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler