Tek adam 16 üniversiteye yeni rektör atadı! ODTÜ'de yine Verşan!

2016 yılından itibaren üniversitelerde rektörlük atamaları için seçim sistemi kaldırılmıştı. Rektörlük adaylığı için yapılan başvuruların ardından “Tek Adam” üniversiteye adayların arasından istediği kişiyi rektör olarak atıyordu. ODTÜ'de yine Verşan rektör olarak atandı.

Tek adam 16 üniversiteye yeni rektör atadı! ODTÜ'de yine Verşan!

SiyasiHaber

2016 yılından beri ilk kez tekrar rektörlük ataması yapılacak olan ODTÜ’de  8 Temmuz’a kadar rektör adaylığı için başvurular alınmıştı. Yapılan başvurular sonrası seçimsiz ilk atamalar yapıldı. Resmi gazetede yayımlanan ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince 17 üniversiteye yeni rektör atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan atamalara göre Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Tümay, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Özlenen Özkan, Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Meryem Tuncel, Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Musa Yıldız, İnönü Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yavuz Ünal, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Alim Yıldız, Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Tamer Yılmaz atandı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler