Tecavüzcüyü koruyan doktora tepki

Ankara’daki üniversiteli kadınlar, tecavüzü gizlemeye çalışan doktorun kliniğinin bulunduğu binanın içerisine “Tecavüze karşı susmuyoruz” pankartı astı.

Tecavüzcüyü koruyan doktora tepki

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde görev yapan Prof.Dr. Hasan Bilgili doktor bir kadını darp ettikten sonra cinsel saldırıda bulunmuştu. Hasan Bilgili tarafından cinsel saldırıya maruz bırakılan kadın, darp edildiği sırada başından yaralanarak baygınlık geçirmiş, Hasan Bilgili ve kardeşi, kimseye bir şey anlatmaması için kadını tehdit etmişti. Tecavüze maruz bırakılan kadın, hastaneden darp raporu alarak polise şikayette bulunmuştu. Gözaltına alınan Hasan Bilgili, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Cinsel saldırıda bulunup darp ettiği kadını Bilgili, arkadaşı jinekolog Hüseyin Şenyurt’a götürmüştü. 

Hüseyin Şenyurt’un kadının cinsel saldırıya maruz bırakıldığını öğrendiğinde durumu sakladığı ve kadını şikayetçi olmaması için ikna etmeye çalıştığı ortaya çıktı. Ankara’daki üniversiteli kadınlar, Jinekolog Hüseyin Şenyurt’un kliniğinin bulunduğu binanın içerisine “Tecavüze karşı susmuyoruz” pankartı astı. Daha sonra bina önünde basın açıklaması yapan kadınlar, failleri koruyanların peşini bırakmayacaklarını söyledi.

(Yeni Yaşam)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler