Tecavüzcüye iyi hal indirimi, tecavüze uğrayana müebbet

Tecavüzcüye iyi hal indirimi, tecavüze uğrayana müebbet

Kendisine tecavüz eden akrabasını öldüren, akrabasının kestiği kafasını köy meydanına bırakan Nevin Yıldırım’a mahkeme müebbet hapis cezası verdi.

Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davayla ilgili savcılık mütalaasında “…köy halkı tarafından da Nurettin’le ilişkisinin konuşulması, Nurettin’in de istemesine rağmen Nevin’i yanında götürememesi üzerine, zor durumda kalan sanık Nevin’in, kendisini topluma ve ailesine karşı tecavüze uğradığına inandırmak gayesi ile 2010 yılından beri rızası ile ilişki yaşadığı ve kendisinden hamile kaldığı Nurettin’i tasarlayarak öldürdüğü kanaati” belirtilmişti.

Nevin Yıldırım kendisine tecavüz eden Nurettin Gider’i 2012 yılında öldürmüş, köy kahvesinin önüne giderek “İşte namusumla oynayanın kellesi, benim arkamdan konuşmayın” demişti. Bu sırada Gider’den 5 aylık hamile olan Nevin, bebeği doğurmak istemedi.

Ancak çocuğu doğurmak zorunda bırakılmıştı. Nevin Yıldırım tutuklu olarak Isparta E Tipi Cezaevi’nde yattığı sırada bebeği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bir yurduna yerleştirildi. Bebeğe Emine Erdoğan isim verdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler