Tecavüz davasının savcısı: O saatte bara gidenin başına her şey gelir

Ankara'da barda içkisine ilaç atılarak tecavüze uğradığını belirterek şikayette bulunan İspanyol öğrencinin avukatı, soruşturma savcısının müvekkilinin yanında 'O saatte bara gidenin başına herşey gelir.' dediğini ifade etti. Şüpheliler serbest bırakıldı.

Tecavüz davasının savcısı: O saatte bara gidenin başına her şey gelir

Öğrenci değişim programı ile Ankara'da bir üniversitenin ekonometri bölümünde eğitim gören İspanyol kadın öğrenci A.G.R. (22), 6 Mayıs günü bir bara gittiğini, içkisine ilaç karıştırıldığından şüphelendiğini ve kendine geldiğinde tecavüze uğradığını anladığını söyledi.

Serbest bırakıldılar

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre şikayet üzerine gözaltına alınan T.B ve H.İ.K da İspanyol öğrenci ile rızasıyla birlikte olduklarını iddia etti. Nöbetçi savcının tutuklama talep etmesine rağmen Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, adli kontrol kararıyla iki şüpheliyi serbest bıraktı. İspanyol öğrencinin avukatı Kemal Ulusoy, dosyayı nöbetçi savcıdan devralan soruşturma savcısının değiştirilmesi talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu.

'Savcının benzer dosyalarda takındığı tutum biliniyor'

Ulusoy başvurusunda, "Savcı, bu tip suçlarda göstermesi gereken özeni ve hızı göstermemiş, taleplerimizi içerir dilekçeleri dikkate almayarak işlem yapmamış, daha önemlisi vekillerin yanında dahi 'O saatte bara gidip içki içenin başına her şey gelir' gibi ifadeler kullanarak dosyaya bakış açısını yansıtmıştır. Sayın savcının önceki benzer dosyalarda da takındığı tutumunun tarafımızdan biliniyor oluşu ve taleplerimize karşılık vermemesi karşısında dosyadan el çektirilmesi ve yeni bir savcıya dosyanın tevdi edilmesini talep etme gereği hasıl olmuştur" dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler