TC’nin AA’sı olmak

Hüseyin Şenol yazdı: TC’nin AA’sı olmak

TC’nin AA’sı olmak
Burası, “terörist” halkın, “terörist” HDP’ye 7 Haziran’da yüzde 91,97 ve 1 Kasım Seçimlerinde de yüzde 93,2 oranında oy verdiği Cizre. Sömürgeci Türk Devleti’nin (TC) kalemşörü Anadolu Ajansı da (AA) , bu fotoğrafla birlikte, “Teröristlerin Cizre’ye verdiği zarar ortaya çıktı” başlığıyla bir haber yapıyor.
 
Her devrin, yani sömürgeci Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin  kalemşörü AA, savaşta sergilediği yandaşlığını sergilemeye devam ediyor. Yani efendisine hizmette kusur etmemeye çalışıyor. Yine bugün servis ettiği haber ve fotoğraf da bu durumun bariz göstergesi. “Teröristlerin Cizre’ye verdiği zarar ortaya çıktı” başlığıyla verilen haberin spotu da “Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK mensuplarına yönelik yürütülen ve 59 günün sonunda başarıyla tamamlanan operasyonun ardından teröristlerin ilçeye verdiği zarar, AA ekibi tarafından görüntülendi.” şeklinde veriliyor.

Sokağa çıkma yasakları boyunca, bir kez bodrumlarda mahsur kalan insanların, genç-yaşlı yaralıların yanına gidemeyen, savaş muhabirliğini bir türlü “konuşturup”; gerillayı, savaşan halkı geçtik, vurulup sokak ortasında bekletilen yaralı ve öldürülenlerin yanına bile gidemeyen AA, 7 Hariran’dan beri, asker, jandarma ve polisle birlikte haber yapıyor. Ne hikmetse, neredeyse kamerasını da sanki namlunun ucuna takarak, eli kanlı paralı özel timcilerle, özel harekatçılarla birlikte geziyor.

Gelelim fotoğraftaki görüntüye: Bu fotoğraf bile, aslında savaşın halka karşı, top, tüfek, tankla yapıldığının en bariz göstergesi aslında. Başta Erdoğan ve Davutoğlu olmak üzere, valisinden kayakamına, generalinden askerine ve polisine, muhtarından kaymakamına kadar, tüm sorumlular, ülkemizde ve uluslararası alanda kurulacak olan, insan hakları mahkemelerine yargılanmak üzere çıkarıldıkları zaman kullanılacak fotoğraflardan biri olarak, delili olarak tarihteki yerini alacak.
 
Evet burası, “terörist” halkın, “terörist” HDP’ye 7 Haziran’da yüzde 91,97 ve 1 Kasım Seçimlerinde de yüzde 93,2 oranında oy verdiği Cizre. Sömürgeci Türk Devleti’nin (TC) kalemşörü Anadolu Ajansı da (AA) , bu fotoğrafla birlikte, “Teröristlerin Cizre’ye verdiği zarar ortaya çıktı” başlığıyla bir haber yapıyor. Her bir kelimesi, her bir cümlesi için uzun uzun yorum gerektiren haberin yorumunun devamını, siz okurlarımıza bırakıyorum.

TC’nin AA’sı olmanın göstergesi, tüm yandaş medyanın en sadık örneği olan Anadolu Ajansı’nın, bu servis ettiği haberi olduğu gibi aşağıda veriyorum:

Teröristlerin Cizre’ye verdiği zarar ortaya çıktı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK mensuplarına yönelik yürütülen ve 59 günün sonunda başarıyla tamamlanan operasyonun ardından teröristlerin ilçeye verdiği zarar, AA ekibi tarafından görüntülendi.

Şırnak‘ın Cizre ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonların tamamlanmasıyla terör örgütü mensuplarının ilçede neden olduğu tahribatortaya çıktı.

Cizre’de terör örgütü PKK mensuplarına yönelik 14 Aralık’ta başlatılan “Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu” dün sona erdi.

AA ekibi, TSK ve emniyet unsunlarınca 59 günün sonunda başarıyla tamamlanan operasyonun ardından teröristlerin ilçeye verdiği zararı görüntüledi.

Akıllı tahtalar”ın bulunduğu okulda hasar

Operasyonlar başlamadan önce okulu işgal ederek karargah olarak kullanan teröristler, buradan güvenlik güçlerine saldırıda bulundu. Çevresine açtıkları çukurları el yapımı patlayıcılarla tuzaklayan, barikatlar kuran teröristler, güvenlik güçleriyle uzun süreli çatışmaların ardından okulu terk etti. Teröristlerin kaçarken ateşe vermesi sonucu akıllı tahtaların bulunduğu lisede büyük hasar oluştu.

İlçede bulunan 60 civarındaki okulun yarıya yakınına teröristlerce zarar verildiği öğrenildi. 

Teröristler camileri karargah yaptı

Binalardaki tahribat çatışmaların şiddetini gözler önüne sererken, teröristlerin karargah olarak kullandığı camilerde de büyük hasar oluştu. Bunlar arasında Nur Mahallesi Kuştepe Sokak’taki cami de bulunuyor.

Mehmetçik’ten çocuklara çikolata ikramı

Teröristlerin mevzi olarak kullandığı ilçedeki evlerde de hasar oluştu. Evlerin bahçelerine açtıkları deliklerden mevziler arası geçiş sağlayan terör örgütü mensupları, sokaklara çok sayıda barikat kurdu, el yapımı patlayıcı tuzakladı. Teröristlerin tuzakladığı patlayıcılar, güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilirken, kurdukları barikatlar da kaldırıldı.

Operasyonun tamamlanmasının ardından ilçede arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri, vatandaşlarla yakından ilgileniyor. Mehmetçik, Nur Mahallesi’nde evlerinin önünde oynayan çocuklara çikolata ikram etti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler