TBB Başkanı Feyzioğlu: Saldırı ülke barışına ve kardeşliğimize yapıldı

TBB Başkanı Feyzioğlu: Saldırının Tahir Elçi'ye yönelik olmadığı, ülke barışına, birliğine, dirliğine ve kardeşliğimize yapılan bir saldırı olduğu açıktır

TBB Başkanı Feyzioğlu: Saldırı ülke barışına ve kardeşliğimize yapıldı
TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Diyarbakır'da çıkan çatışmada Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi hakkında açıklama yaptı. Feyzioğlu, "Bu menfur saldırının sadece Başkanımız Tahir Elçi'ye yönelik olmadığı, ülke barışına, birliğine, dirliğine ve kardeşliğimize yapılan bir saldırı olduğu açıktır. Bu kurşun sadece kardeşimize değil, tüm Türkiye'ye sıkılmıştır, hepimize sıkılmıştır" dedi.

"BU KURŞUN KARDEŞİMİZE DEĞİL, TÜM TÜRKİYE'YE SIKILMIŞTIR"
TBB Başkanı Feyzioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, saldırının Türkiye'nin birliğine ve ülke barışına yönelik olduğunu vurguladı. Tüm baro başkanlarıyla birlikte saat 16.00'da Diyarbakır'a hareket edeceklerini açıklayan Feyzioğlu, şunları kaydetti: "Diyarbakır Baro Başkanımız Av. Tahir Elçi uğradığı hain saldırı sonucu katledilmiştir. Hepimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırının sadece Başkanımız Tahir Elçi'ye yönelik olmadığı, ülke barışına, birliğine, dirliğine ve kardeşliğimize yapılan bir saldırı olduğu açıktır. Bu kurşun sadece kardeşimize değil, tüm Türkiye'ye sıkılmıştır, hepimize sıkılmıştır. Bize düşen tüm dünyaya birliğimizi, kardeşliğimizi hiç kimsenin bozamayacağını, hiçbir alçak saldırının bu amaca ulaşamayacağını göstermektir. Tüm baro başkanlarımızla birlikte bu kara günde Diyarbakır'da toplanmak üzere TBB Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak bugün saat 16.00'da derhal Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Kardeşimiz, Baro Başkanımız Tahir Elçi'ye Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm meslektaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyoruz"

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler