'Tayyipler Alemi' pankartı nedeniyle tutuklanan 4 ODTÜ'lü serbest!

ODTÜ mezuniyet töreninde açtıkları 'Tayyipler Alemi' pankartı gerekçe gösterilerek tutuklanan 4 ODTÜ'lü serbest bırakıldı.

'Tayyipler Alemi' pankartı nedeniyle tutuklanan 4 ODTÜ'lü serbest!

ODTÜ mezuniyet töreninde taşıdıkları “Tayyipler Alemi” pankartı nedeniyle “Erdoğan’a hakaret” iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklanan 4 ODTÜ’lü serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca haklarında soruşturma açılan ve gözaltına alıp “Erdoğan’a hakaret” iddiasıyla tutuklanan ODTÜ’lüler serbest bırakıldı. 4 ODTÜ’lü ve pankartı matbaasında bastığı belirtilen 1 kişi hakkında “Erdoğan’a hakaret” iddiasıyla dava açılmıştı; 1’er yıldan 4’er yıla kadar hapis talebiyle yargılanıyorlardı.

Ne olmuştu?

6 Temmuz'da gerçekleşen törende "Tayyipler Alemi" karikatürünü pankart olarak taşıyan 3 öğrenci, 7 Temmuz günü "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret" suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. 8 Temmuz'da biri pankartın hazırlandığı baskı evi çalışanı olmak üzere 2 kişi daha gözaltına alınmıştı. Adliyeye çıkarılanlardan baskı evi çalışanı serbest bırakılmış, 4 öğrenci tutuklanmıştı.

Rektörlük tarafından atılan mail ile görevinden alınan ODTÜ ÖTK Başkanı Özgür Gür de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ODTÜ’lülerin serbest bırakıldığını duyurdu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler