Tayyip Erdoğan: “Barolar … faşizan uygulamalara varan sorunlar üretebiliyorlar.”

Tayyip Erdoğan yine akıllara durgunluk veren bir yorum yaptı. Siyasal iktidar eliyle topluma deli gömleği giydirmeye çalışan, Türkiye'yi tek bir kalıba dökme yönünde faşizan uygulamaları dudak uçuklatan Erdoğan, baroları faşizan uygulamalar üreten kurumlar olarak resmetti.

Tayyip Erdoğan: “Barolar … faşizan uygulamalara varan sorunlar üretebiliyorlar.”

SiyasiHaber

Tayyip Erdoğan yine akıllara durgunluk veren bir yorum yaptı. Siyasal iktidar eliyle topluma deli gömleği giydirmeye çalışan,  Türkiye'yi tek bir kalıba dökme yönünde faşizan uygulamaları dudak uçuklatan Erdoğan, baroları faşizan uygulamalar üreten kurumlar olarak resmetti.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın barolara yönelik açıklaması şu şekilde:

“Meydanı kendi küçük hesapları için toplumun menfaatlerini hiçe sayan muhterislere bırakmayacağız. Meslek örgütleri, genellikle barolarla ilgili yapmayı planladığımız reformlar konusunda bunu yaşıyoruz. Barolar başta olmak üzere bunların sağlıksız yapıları, faşizan uygulamalara varan sorunlar üretebiliyor. Bu yanlışı düzeltmek için gereken adımlar atmak yürütme olarak bizim, yasama olarak Meclis'in görevidir. Bunun için çoklu baro yönetimi üzerinde duruyoruz. Daha demokratik, daha çoğulcu bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili yarın sabah teklif veriyorlar.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler