Taylan Kulaçoğlu’nun ardından gazeteci Hakan Gülseven’de gözaltına alındı

Yandaş ve troller tarafından hedef gösterilen Taylan Kulaçoğlu’nun ardından RED yazarı Hakan Gülseven’de gözaltına alındı. Gülseven, Twitter mesajında “Ve evet, ben de gözaltına gidiyorum! Utanç verici bir durum ama memleketin hali bu!” dedi.

Taylan Kulaçoğlu’nun ardından gazeteci Hakan Gülseven’de gözaltına alındı

 

SiyasiHaber

Yandaş medya ve troller tarafından hedef gösterilen Taylan Kulaçoğlu’nun gözaltına alınmasından kısa bir süre donra gazeteci RED yazarı Hakan Gülseven’de gözaltına alındı. Twitter hesabından gözaltına alındığını duyuran Gülseven Twitter paylaşımında “Ve evet, ben de gözaltına gidiyorum! Utanç verici bir durum ama memleketin hali bu! Durumun ne olduğunu tam olarak bilemiyorum. Açıklama yapılacaktır.” dedi.

WGMF9f

Sosyal medyada kurulan İsimsizler Hareketi aktivistlerinden Taylan Kulaçoğlu, akşam saatlerinde Ayvalık’ta gözaltına alınmış, gözaltına alınmasını Twitter hesabından “ gözaltına alınıyorum” mesajıyla duyurmuştu..

Taylan Kulaçoğlu ve İsimsizler Hareketi bir süredir yandaş medya ve troller tarafından hedef gösteriliyordu. A Haber ve Sabah Gazetesi Taylan Kulaçoğlu ve İsimsizler Hareketi ile ilgili şu haberi yapmıştı:

“'İsimsizler' provokasyonu! Türkiye’de kargaşa çıkarmak istiyorlar...

Terör örgütü DHKP-C’yi sosyal medyada destekleyen ve terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Taylan Kulaçoğlu “İsimsizler Hareketi” adı altında Twitter’da bir hesap açtı. Sabah'tan Damla Kaya'nın haberine göre; Telegram’da da bir kanal açarak örgütleme faaliyeti başlattı. Kulaçoğlu, “Bizden olanları İsimsizler Hareketi’ne üye yapın” diyerek bunu takipçilerine duyurdu. İsimsizler Hareketi, TT listesi belirlemek, sosyal medyada düşüncelerine uygun olmayan hesapları hedef seçmek gibi faaliyetlerinin yanı sıra provokasyon içerikli tweet yani iletiler atarak Türkiye’de kargaşa çıkarmak ve manipülasyon yapmayı hedefleyen paylaşımlar yapıyor. Gezi Kalkışması’nda olduğu gibi sosyal medyadan ‘gezivari’ bir ayaklanma özlemi duyduğu yine paylaşımlarından ortaya çıkıyor.”

I8aQHd

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler