Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven’in gözaltına alınma nedeni Fatih Tezcan videosu mu?

Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven’in gözaltına alınma nedeni, 'Fatih Tezcan ve Sırtlan Sürüsü' videosu mu? Kulaçoğlu ve Gülseven, Red Aktif isimli youtube kanalında Fatih Tezcan’ın kurduğunu söyledikleri paramiliter yapılanmanın detaylarını anlatmıştı…

Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven’in gözaltına alınma nedeni Fatih Tezcan videosu mu?

 

SiyasiHaber

Bugün akşam saatlerinde Taylan Kulaçoğlu ve ardından gazeteci Hakan Gülseven gözaltına alındı. Kulaçoğlu ve Gülseven, bir süredir Red Aktif isimli youtube kanalımda RED-TRİPOT isimli bir program yapıyorlar. 26 Nisan tarihli RED-TRİPOT programı yayınında Kulaçoğlu ve Gülseven, Fatih Tezcan’ın kurduğunu söyledikleri paramiliter yapılanmanın detaylarını ve Fatih Tezcan’ın ne yapmak istediğine ilişkin yorumlar yaptı.  Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven’in gözaltına alınma nedeni bu yayın mı?

“FATİH TEZCAN VE SIRTLAN SÜRÜSÜ” başlığını taşıyan yayında Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven, Fatih Tezcan’ın Telegram üzerinden 10 bin 600 kişilik paramiliter bir grup kurduğunu anlatarak, bu grubun muhalif isimlere sosyal medya üzerinden saldırarak linç kampanyaları yürüttüğünü ifade ediyor. Bu paramiliter örgütün iktidar ve iktidar bloğu içindeki kimi isimler tarafından kollandığına değinilen yayında, grubun hedef gösterdiği, saldırdığı isimlerin neredeyse tamamının gözaltına alındığı, tutuklandığı örneklerle anlatılıyor.

Söz konusunu yayının konu ile ilgili bölümlerini sizler için derledik…

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler