Taşdemir'in arkadaşları: Bu intiharlar münferit değil

Geçim sıkıntısı dolayısıyla dün intihar eden İstanbul üniversitesi Radyo-Televizyon Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir, arkadaşları tarafından anıldı.

Taşdemir'in arkadaşları: Bu intiharlar münferit değil

 

İstanbul üniversitesi Radyo-Televizyon Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir’in intiharına ilişkin konuşan arkadaşlarından Berivan Tekin, “Bizler çok iyi biliyoruz ki bu bir intihar değil cinayettir” diye konuştu.  

Geçim sıkıntısı dolayısıyla dün intihar eden İstanbul üniversitesi Radyo-Televizyon Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Hakan Taşdemir, arkadaşları tarafından anıldı. Üniversite öğrencileri tarafından yayınlanan Serüven Dergisi’nin çağrısıyla bir araya gelen öğrenciler, İletişim Fakültesi önünde düzenledikleri basın açılmamasıyla Taşdemir’i andı. Anmaya sınıf arkadaşları ve çok sayıda öğrenci katıldı. “Geleceksizliğin kefenini yırtacağız” pankartı, “İntihar değil bu bir cinayet”, “Krizin faturasını yaşamımızla ödemeyeceğiz” dövizleri açan öğrenciler sık sık, “Beyazıt Hakan’ı unutmayacak” sloganı attı.

 

 ‘Ekonomik kriz intihara sürüklüyor’

Ekonomik krizin yaygınlaştığı ve ağırlaştığı bu süreçte neredeyse her gün insanların intihar ettiğine işaret eden Taşdemir’in okul arkadaşı Berivan Tekin, “Bu intiharlar münferit değil, toplumun her kesiminden geçinemeyen, borçlarından çıkış yolu bulamayan ve geleceğe dair ümidi kalmayan insanlar bu sıkışmışlık içinde çözüm kendi hayatlarına son vermekte buluyor” ifadelerini kullandı.

 

 ‘İntihar değil cinayet’

Bir sıra arkadaşlarının da krizin yarattığı yoksulluk, geçimsizlik ve geleceksizlik yüzünden intihar ettiğine değinen Tekin, “Bizler çok iyi biliyoruz ki bu bir intihar değil cinayettir. Ekonomik krizi yaratanlar büyük şirketlere, holdinglere, milyarlarca lira akarken, Ensar ve diğer dinci vakıflara milyonlarca lira dağıtılırken krizin faturasını ise yaptıkları zamlarla, işçilere, emekçilere, öğrencilere kesiyorlar” diye konuştu.

Bir süre önce Sibel Ünli adlı öğrencinin intihar ettiğini hatırlatan Tekin, “Bizler üniversiteli öğrenciler olarak arkadaşlarımızın hayatlarını ellerinden alan kapitalist sisteme teslim olmayacağız. Yoksulluğun geleceksizliğin elimizden aldığı sıra arkadaşlarımız Sibel Ünli’yi, Hakan Taşdemir’i unutmayacağız” diyerek, konuşmasını sonlandırdı.

hakan taşdemir ile ilgili görsel sonucu

(MEZOPOTAMYA AJANSI)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler