Tarihi Keçi Burcu 3 yıl sonra ziyarete açılacak

Diyarbakır'da bulunan tarihi Keçi Burcu sokağa çıkma yasakları nedeniyle kapatılmıştı. Keçi Burcu 3 yıl sonra ziyarete açılacak.

Tarihi Keçi Burcu 3 yıl sonra ziyarete açılacak

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesindeki tarihi surların parçası olan ve sokağa çıkma yasaklarının başladığı dönemden bu yana girişe izin verilmeyen Keçi Burcu'nun bu ay ziyarete açılacağı belirtildi.

Keçi Burcu'na yakın 2 okulun da yeni eğitim- öğretim yılına yetiştirileceği öğrenildi. Yetkililer, 2015 yılından beri Sur'daki 6 mahallede süren sokağa çıkma yasağının ise 'inşaat bölgesi' yasağına dönüştürüleceğini söyledi.

Merkez Sur ilçesinde, 2015 yılının Kasım ayında başlayan ve 6 mahallede uygulanan sokağa çıkma yasağı, 2016 yılının Mart ayında operasyonların bitmesine rağmen sürüyor. Bölgede başlanan inşaat ve hafriyat kaldırma çalışmaları da devam ederken, 3 yıldır tarihi Keçi Burcu ve çevresine girişe izin verilmiyor.

Diyarbakır Surları'nın parçası olan Keçi Burcu'nun ziyarete yeniden açılması için çalışmalar hızlandırıldı. Keçi Burcu'nun bu ay içinde yerli- yabancı turistlerin ziyaretine açılacağı belirtildi.

Demokrat Haber

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler