Tanrıkulu'ndan Soylu'ya: İçişleri Bakanı'nın düştüğü çukur bu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin Ankara ve İstanbul adayları Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’ndan “Sezgin Tanrıkulu ve onun gibi milletvekillerinden nefret ediyorum” demelerini istemişti. Tanrıkulu, Soylu'nun açıklamalarına, ''Bu söylemi açıkça hedef gösterme ve nefret söylemidir. Yazıklar olsun.'' şeklinde yanıt verdi.

Tanrıkulu'ndan Soylu'ya: İçişleri Bakanı'nın düştüğü çukur bu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin Ankara ve İstanbul adayları Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’ndan “Sezgin Tanrıkulu ve onun gibi milletvekillerinden nefret ediyorum” demelerini istemişti.

Sezgin Tanrıkulu, Soylu'nun açıklamalarına tepki göstererek, "İçişleri Bakanı'nın düştüğü çukur bu, yazıklar olsun" dedi.

Tanıkulu, "Beni hedef gösterip nefret söyleminde bulunan İçişleri Bakanı’na yanıtımdır" diyerek şunları söyledi:

"Gaziosmanpaşa'dayım bunun altını çizerek söylüyorum. Siyasetin düştüğü çukur bu. İçişleri Bakanı'nın düştüğü çukur bu. Kendisi herkesin can güvenliğinden sorumludur. Bu söylemi açıkça hedef gösterme ve nefret söylemidir. Yazıklar olsun."

Soylu, Yavaş ve İmamoğlu’na hitaben şu ifadeleri kullanmıştı:

“Çıksın şunu söylesinler ya; 'PKK lanet bir terör örgütüdür. Bunların da bunların getireceği oyun da Allah belasını versin' desinler. 'Terör örgütü cenazesine giden Sezgin Tanrıkulu'ndan ve onun gibi milletvekillerinden nefret ediyorum. Onlarla aynı parti altında bulunmaktan tiksiniyorum.' Hadi desinler ya.

(Artıgerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler