Tahran'daki görüşmenin ardından TSK, İdlib'e askeri sevkiyat başlattı

İran'ın başkenti Tahran'da yapılan üçlü görüşmenin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Suriye sınırına ve İdlib'e askeri sevkiyat yaptı. Askeri konvoyun İdlib'e ulaştığı öğrenildi.

Tahran'daki görüşmenin ardından TSK, İdlib'e askeri sevkiyat başlattı

İran'ın başkenti Tahran'daki üçlü zirvede Türkiye'nin İdlib'de ateşkes teklifine Suriye hükümetinin müttefiği Rusya yeşil ışık yakmazken, TSK sınıra ve İdlib'e askeri sevkiyat yaptı.

Suriye ile Rusya'nın olası İdlib operasyonuna ve yol açabileceği olası göç dalgasına karşı tedbir alan Türkiye'nin, Suriye sınırındaki birliklere takviye yaptığı, gönderilen askeri araçların sınıra ulaştığı belirtildi.

Türkiye'nin çeşitli kentlerinden demiryoluyla gönderilen askeri araçlar, İskenderun Garı'na gitti. Askeri araçlar, vagonlardan indirildikten sonra birliklere gönderilmek üzere yola çıktı.

Askeri konvoy, güvenlik önlemleri altında Suriye sınırındaki birliklere sevk edildi.

Yaklaşık 13 askeri araç eskort eşliğinde Cilvegözü Sınır Kapısı'nın bulunduğu Reyhanlı ilçesine doğru yol aldı. Askeri sevkiyat yapılırken, yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Öte yandan, Suriye sınırındaki birliklere 4 metre yüksekliğinde ve 12 ton ağırlığında kurşun geçirmez beton blok sevkiyatı da yapıldı.

Askeri konvoyun İdlib'e ulaştığı öğrenildi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler