Tahliye kararı verilen hasta tutsak, hapishane kapısında gözaltına alındı!

Kolon kanseri olduğu için denetimli tahliye kararı verilen Özgür Halk Dergisi çalışanı Devrim Ayık, cezaevinden çıkmadan gözaltına alındı.

Tahliye kararı verilen hasta tutsak, hapishane kapısında gözaltına alındı!

Kolon kanseri olduğu için ev hapsi şartıyla tahliye edilen Özgür Halk Dergisi Çalışanı Devrim Ayık, tutuklu bulunduğu Antalya L Tipi Kapalı Cezaevinden çıkmadan gözaltına alındı. Ayık hakkında yakalama kararı olduğu belirtildi. 

Kolon kanseri hastası olan Özgür Halk Dergisi Çalışanı tutuklu Devrim Ayık, çıktığı mahkemede sağlık durumu dikkate alınarak ev hapsi şartıyla tahliyesine karar verildi. Ayık, Antalya L Tipi Kapalı Cezaevinde tahliye edildiği sırada jandarma tarafından yeniden gözaltına alındı. 3 Ekim 2015’ten bu yana tutuklu olan Ayık’ın hakkında Antalya Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında yakalama kararı olduğu öne sürüldü. Ayık hakkında “İzinsiz gösteriye katılmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddiaları ile başlatıldığı belirtilen soruşturmanın hangi yıllara ait olduğu öğrenilemezken, soruşturma kapsamında Ayık’ın “firari” olduğu öne sürüldü. Oğlunun tahliye haberi üzerine Antalya L Tipi Kapalı Cezaevi önüne giden anne Hülya Ayık, 3 yıla yakın bir süredir cezaevinde olan oğlunun yeniden başka bir gerekçeyle gözaltına alınmasını “bilinçli bir politika” olarak değerlendirdi. Anne Ayık, yapılan uygulamanın kabul edilemez olduğunu belirterek, tepkisini dile getirdi. 

(MA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler