SYKP’den Flormar işçilerine dayanışma ziyareti

“Flormar İşçileri Bu Kışı Yalnız Geçirmeyecek” şiarıyla bir dayanışma kampanyası düzenleyen SYKP, İstanbul, Ankara, Kocaeli ve İzmir’den gelen parti üyelerinin katılımıyla Flormar direnişçilerini ziyaret etti. Kampanya ile toplanan maddi ve ayni dayanışmalar direnişçi işçilere teslim edildi.

SYKP’den Flormar işçilerine dayanışma ziyareti

SiyasiHaber

Flormar direnişinin 141. gününde Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) üyeleri direnişçi işçileri ziyaret ederek “Flormar İşçileri Bu Kışı Yalnız Geçirmeyecek” şiarıyla gerçekleştirdikleri kampanya ile toplanan maddi ve ayni dayanışmaları direnişçi işçilere teslim ettiler. Ziyarete İstanbul, Ankara, Kocaeli ve İzmir’den gelen SYKP üyeleri katıldı. “Yaşasın Direniş, Yaşasın Dayanışma, Flormar İşçisi Kazanacak” yazılı bir pankartla Flormar işçilerinin direniş yerine gelen partililer adına SYKP Parti Meclisi Üyesi Erkin Başer bir konuşma yaptı. Başer konuşmasında şunları söyledi:

‘Mutlaka kazanacağız’

“Sizin burada tüm işçiler için, hepimiz için direndiğinizi biliyoruz. Çünkü burada direniş kazanırsa hepimize bir umut olacak. Tabii bunun için uluslararası dayanışmanın da çok önemi var. Dünyada çeşitli sendikaların destekleri var, bunu güçlendirmemiz lazım. Avrupa’daki yoldaşlarımız daha çok çaba sarf edecekler. Nasıl sermaye uluslararasılaşıyorsa, biz işçiler de dayanışmamızı enternasyonal bir boyuta taşımamız lazım.

“Gerçekten sizler, özellikle kadın işçiler, direnişin simgesi oldunuz. Bu karda, kışta, kıyamette, soba yasaklarına rağmen, şu battaniyelerle, derme çatma çadırlarda büyük bir direniş gösteriyorsunuz. Kazanacağız! Mutlaka kazanacağız!”

Konuşmanın ardından ziyaretçi heyet direnişçilerin çadırında Flormar işçileriyle sohbet etti.

SYKP’nin dayanışma kampanyası

SYKP’nin, “Flormar İşçisi Bu Kışı Yalnız Geçirmeyecek” şiarıyla gerçekleştirdiği kampanya kapsamında SYKP Kocaeli, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Ankara, Hatay, Mersin, Antep, Samsun örgütleri Flormar direnişiyle dayanışma eylemleri gerçekleştirdi ve maddi ve ayni yardımlar topladı. Toplanan yardımlar bugün yapılan ziyarette direnişçi işçilere teslim edildi.

SYKP Avrupa örgütü ise çeşitli ülkelerde etkili bir kampanya yürüttü. Kampanya kapsamında çeşitli şehirlerdeki Yves Rocher mağazaları önünde bildiriler dağıtıldı ve bu şirketin ürünlerinin boykot edilmesi için çağrı yapıldı. SYKP Avrupa ayrıca Flormar’ın direnişçi işçilerinin evlerinin ısıtma giderlerini karşılamak üzere maddi yardım topladı. SYKP Avrupa’nın temsilcileri 3 Ocak’ta yaptıkları ziyarette Flormar işçilerine topladıkları maddi yardımı teslim etti.

SYKP’den Flormar işçilerine dayanışma ziyareti

 

SYKP’den Flormar işçilerine dayanışma ziyareti

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler