SYKP Samsun Ekim Devrimi’nin 100’üncü Yılı paneli düzenledi

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Samsun İl Örgütü tarafından Ekim Devrimi’nin 100’üncü yılı dolayısıyla bir panel düzenlendi. Samsun Gazi Sahnesi’nde düzenlenen panele Prof. Dr. Nejla Kurul ve Kenan Kalyon konuşmacı olarak katıldılar.

SYKP Samsun Ekim Devrimi’nin 100’üncü Yılı paneli düzenledi

SiyasiHaber - Samsun

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Samsun İl Örgütü, Prof. Dr. Nejla Kurul ve Kenan Kalyon’un konuşmacı olarak katıldığı “100’üncü Yılında Ekim Devrimi” konulu bir panel düzenledi.

Samsun Gazi Sahnesi’nde düzenlenen panele, sosyalist parti ve örgütler ile emek ve demokrasi güçleri katılım gösterdi. İlginin yoğun olduğu panel Enternasyonal Marşı eşliğinde yapılan saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından Ekim Devrimi’nin gerçekleştiği dönemin görüntülerini içeren bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

Sinevizyon gösteriminin ardından konuşmacılar sunumlarını gerçekleştirdi. Kurul ve Kalyon’un konuşmalarının ardından etkinliğe katılanlar konuşmacılara sorularını yönelttiler. Yaklaşık 3 saat süren etkinlik soruların yanıtlanmasının ardından son buldu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler