SYKP MYK: Erdoğan, Davutoğlu, Fidan Savaş Suçlusudur!

SYKP MYK: Erdoğan, Davutoğlu, Fidan Savaş Suçlusudur!

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Merkez Yürütme Kurulu MİT TIR’larındaki savaş mühimmatlarının Ortadoğu’daki cihatçı çetelere gönderilmesinin görüntülerinin ortaya çıkması üzerine açıklama yaptı.

SYKP MYK tarafından AKP hükümetinin suçlarını örtmeye hiçbir yandaş medya kuruluşunun yetmediğini ifade edilirken, iktidara geldiği günden bu güne AKP’nin sömürü, zulüm ve savaş politikalarını arttırmaktan başka bir şey yapmadığı belirtildi.

Açıklamanın devamı ise şu şekildedir:

AKP hükümeti iktidara getirildiği günden bugüne baskı, zulüm, sömürü ve savaş politikalarını arttırmaktan başka hiçbir şey yapmamıştır!

Artık mızrak çuvala sığmıyor! Suç ortağı yandaş medyaları, ellerine geçirdikleri devlet mekanizmaları, tehditleri, yalanları suçlarını örtmeye yetmiyor.

Çürümüş bir kayık misali her tarafından su alıyor AKP. Bir yeri kapatsalar diğer taraftan patlak veriyor. Bir suçlarını gizleseler, unuttursalar bir diğeri ortaya çıkıyor.

Hırsızlıktan nefret suçuna, yetim hakkı yemekten işçi hakkı yemeye pek çok suçu var AKP’nin.

Ancak AKP’nin öyle büyük günahları var ki bunların bedelini çok ağır ödeyecekler!

Bugünlerde 2. yıldönümünü yaşadığımız Gezi İsyanında katlettirdikleri gençlerimizin bedeli var ödemeleri gereken!

Roboski’de savaş uçaklarına bombalattıkları Kürtlerin hesabı var verilecek!

Soma’da, Ermenek’te yerin metrelerce altına gömdükleri madenciler var karşılarına dikilecek!

Ve şimdi henüz tüm detaylarıyla açığa çıkmayan Ortadoğu’yu savaş alanına çevirme politikaları var!

Suriye’ye giden TIR’larda binlerce insanı katledecek kadar silah ve cephanenin bulunduğu kamera kayıtlarıyla açığa çıktı. Bizler, AKP iktidara geldi geleli onun kutuplaştırıcı, ötekileştirici, savaşçı politikalarını işaret ettik. AKP’nin hem ülke içerisinde hem de bölgede halkları birbirine düşürecek politikalar izlediğini belirttik. Şimdi açığa çıkan buzdağının sadece görünen kısmıdır!

Tüm kamuoyunu bu kadar sallayan haberler sadece 3 TIR’lık malzemedir. Oysa AKP, bölge gücü olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu stratejinin asıl sahibi olan Türk sermayesi binlerce TIR, uçak, kamyon, jip dolusu silah, mühimmat ve cihatçı çete üyesini Ortadoğu’ya sevk etti.

Bütün bu süreçte elbette genel olarak AKP’nin, MİT’in ve diğer devlet kurumlarının, Türk sermayesinin, bölge zalimlerinin ve emperyalist güçlerin doğrudan payı var. Ancak bu sürecin Türkiye cephesinde yürütücü erki, aklı bugünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve MİT müsteşarı Hakan Fidan’dır! Bu şer üçlüsü savaş suçlularıdır! Öldürülen yüz binlerce insanın ölüm fermanlarının altında bu üçlünün imzaları vardır!

Hiç şüpheniz olmasın ki savaş suçlarının tamamını açığa çıkartacağız. Ve o gün geldiğinde bu tablonun sorumluları Uluslararası Savaş Mahkemesinde, Lahey’de yargılanacaklar! Ama asıl yargılanmaları halklarımızın bilincinde ve vicdanında olacak!

7 Haziran seçimleri bu yargılanmanın, Erdoğan, Davutoğlu ve Fidan üçlüsünün yüce divana, Lahey’e ve halklarımızın vicdan mahkemesine gidişinin önünü açacak büyük eşik olacaktır.

Eğer gerçekten AKP’den ve bu güne kadarki uygulamalarından hesap sormak istiyorsak şimdi bu uygulamaların mağdurlarının birleştiği seçeneğe, Halkların Demokratik Partisi’ne güç ve omuz verme zamanıdır. HDP’nin barajı yıkması, bu savaş suçlularının koruma kalkanlarını da tuzla buz edecektir! HDP meclise girmeyi başaramazsa sokakta bu hesabı sormaya devam edecektir. Ancak emin olun ki o durumda Meclis’te bu hesabı soracak kimse kalmayacaktır!”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler