SYKP Eşbaşkanları Yüce ve Uğur: Daha adil bir dünya için 1 Eylül’de alanlara

SYKP Eş Genel Başkanları Canan Yüce ve Cavit Uğur, 1 Eylül Dünya Barış Günü'ne dair bir açıklama yayınladı.

SYKP Eşbaşkanları Yüce ve Uğur: Daha adil bir dünya için 1 Eylül’de alanlara

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Eş Genel Başkanları Canan Yüce ve Cavit Uğur, 1 Eylül Dünya Baarış Günü'ne ilişkin bir açıklama yayınladı.

Başta Diyarbakır, Van ve Mardin'de yaşanan görevden alma ve kayyum atamalar olmak üzere tüm dünyada yaşanan adaletsizliklere dikkat çekilen açıklamada, ' Daha adil bir dünya, eşitlik ve özgürlük taleplerimizi haykırmak, halklarımızın iradesini gasp eden kayyumları  yıkmak, kadın cinayetlerini durdurmak için tüm halkımızı alanlara davet ediyoruz. ' ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde.

1 Eylül Dünya Barış Günü'nde tüm parti üye ve dostlarımızı ülkemizde ve bölgemizde savaşa, adaletsizliğe ve kayyum darbesine dur demek için alanlara çağırıyoruz. Suriye'de halkların  iradesine rağmen emperyalist devletlerin savaş politikaları milyonlarca insanı ölüm ve açlığa mahkûm ediyor. Kürt halkının  on yıllardır verdiği eşit yurttaşlık mücadelesi sonucunda elde ettiği kazanımları Akp-Mhp faşist iktidar blogunca yok sayılıyor, zorbalık ve işkence reva görülüyor.Her gün kadın cinayetleri artarak devam ediyor. Brezilya'da faşist Bolsanoro iktidarı daha fazla kar etmek isteyen kapitalistler için dünyanın ciğerlerini yakmaya devam ediyor. Daha adil bir dünya, eşitlik ve özgürlük taleplerimizi haykırmak, halklarımızın iradesini gasp eden kayyumları  yıkmak, kadın cinayetlerini durdurmak için tüm halkımızı alanlara davet ediyoruz. 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler