SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya, Özgür Gündem'e dayanışma ziyaretinde bulundu

SYKP 2. Olağan Kongresi'nde seçilen Eş Genel Başkan Ahmet Kaya ve PM üyeleri, Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenleri tutuklanan Özgür Gündem'e dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya, Özgür Gündem'e dayanışma ziyaretinde bulundu

Siyasi Haber/İstanbul

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP), geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirdikleri 2. Olağan Kongre'de Eş Başkanlığa Tülay Hatimoğulları ve Ahmet Kaya seçilmişti.  Eş Genel Başkanlardan Ahmet Kaya, ilk ziyaretini, nöbetçi Genel Yayın Yönetmenleri tutuklanan Özgür Gündem'e gerçekleştirdi.

Özgür Gündem'in bugünkü Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği görevini Sanatçı Ferhat Tunç üstlenmişti.

Ziyarete geçen dönem SYKP İl Eşbaşkanlığı görevini yürüten Mehmet Yücel, HDP Parti Meclisi üyesi Feray Mertoğlu, SYKP İstanbul il yöneticileri Tarık Oruç ve Ahmet Saymadi de eşlik etti. bulunduğu Ziyarette Özgür Gündem'den Davut Uçar ve Ferhat Tunç Özgür Gündem adına konuşurken,  Özgür Gündem Gazetesi'nin herkesin sesi olması gibi bir amaçları olduğunu, yakıcı gündemlerde ise bunu tam olarak gerçekleştiremediklerinin farkında olduklarını ifade ederken, Türkiye'deki bütün muhalefeti dizayn etme çalışmasının bir ürününün de Özgür Gündem'e yönelik baskılar olduğu ifade edildi. İktidarın, kendisine karşı tehlikeli gördüğü kesimlerin yakınlaşmasının önüne geçmek istediğini ifade eden Ferhat Tunç, çok yönlü bir saldırının olduğunun altını çizdi.

 

SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya, Özgür Gündem'e dayanışma ziyaretinde bulundu

 

Dokunulmazlıkların kaldırılmasının kabul edilmesiyle HDP'ye yönelik saldırıların, Özgür Gündem'e yönelik olanlarla aynı minvalde olduğunu belirten SYKP Eş Genel Başkanı Ahmet Kaya, Kürt hareketinin ve ittifaklarının hedef alındığını, bunlara yönelik birlikte mücadele edilmesi gerektiğini ifade ederken, oluşacak demokrasi cephesi çalışmalarının dayanışmayı daha da arttırdığının mesajını verdi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler