SYKP Eş Başkanları Adalet Yürüyüşünde

SYKP Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Ahmet Kaya Adalet Yürüyüşünün 19. gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yürüdü. Eş Başkanlar bu yürüyüşün adalet arayışında önemli bir yeri olduğunu belirterek “Herkes için Adalet” istediler.

SYKP Eş Başkanları Adalet Yürüyüşünde

SiyasiHaber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşünün 19. gününde yürüyüş kolu sabah saat 8 sıralarında İzmit Kartepe’den yola çıktı. Bugünkü yürüyüşe Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Ahmet Kaya ile bir grup SYKP'li katıldı. Eş Başkanlar, bir süre Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyerek yürüyüş hakkında konuştu.

SiyasiHaber olarak görüş aldığımız Eş Başkan Ahmet Kaya, birlikte yürüyüş sırasında yaptıkları görüşmede Kılıçdaroğlu’na ve yürüyüşe katılanlara başarı dileklerini ilettiklerini ve “Adalet herkese lazım” dediklerini belirtti.

Kaya, Kılıçdaroğlu’nun ise “Herkes için yürüyoruz, kendimiz için değil. Adalet için yürüyoruz. Demokratik hakkımızı kullanarak şiddet içermeyen, barışçıl bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz” dediğini aktardı.

Yürüyüş hakkındaki görüşünü sorduğumuz SYKP Eş Genel Başkanı Kaya, “Bu yürüyüş, Türkiye’de adalet arayışında önemli bir adım oluşturdu. Yürüyüş, onu başlatanların amaçlarını bile aşarak başka bir anlam ve önem kazandı. Bu yürüyüşe katılanların profiline baktığımızda özellikle ve yoğun biçimde halktan insanlar olduklarını görüyoruz… işçiler, kadınlar, gençler yürüyüş kolunun büyük çoğunluğunu oluşturuyor. Bu da Adalet talebinin nasıl içten biçimde halk tarafından benimsendiğini ortaya koyuyor” dedi.

SYKP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları da SiyasiHaber'e şu demeci verdi:

CHP'nin başlattığı adalet yürüyüşüne destek vermeye geldik. Türkiye'de adaletin gözündeki örtü düşmüş terazisi bozulmuştur. Halkın seçtiği milletvekilleri; HDP eş genel başkanları  Sayın Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş hala tutuklu. Yakın zamanda CHP milletvekili Enis Berberoğlu tutuklandı. Aydınlar, sanatçılar akademisyenler, muhalif kamu emekçileri, gazeteciler ve siyasetçiler kitlesel bir biçimde tutuklanıyor. Türkiye karanlığa, tek adam rejimine mahkum edilmek isteniyor.

Bizler gelecek nesillere; demokrasiyle, özgürlüklerle, barışla, kardeşlikle, adaletle, bezenmiş bir toplum bırakmak istiyoruz.

O nedenle ‘Herkes için adalet diyoruz’ ve bu şiarla Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ettik yürüyüşe  desteğimizi açıkladık.

Bu ülkede herkesin adalete ihtiyaç duyduğunu, duyacağını unutmayalım; buna AKP ve Erdoğan dahildir.

Mutlaka başaracağız. Mutlaka herkes için adaleti tesis edeceğiz.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler