SYKP Avrupa: Deniz Naki’ye yapılan saldırıyı lanetliyoruz

SYKP Avrupa Örgütü, yayınladığı açıklamayla, doğum yeri Almanya’nın Düren şehrinde silahlı saldırıya uğrayan Amedsporlu futbolcu Deniz Naki’ye suikast girişimini lanetlediğini ve sorumluların ortaya çıkarılmasını istedi.

SYKP Avrupa: Deniz Naki’ye yapılan saldırıyı lanetliyoruz

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamada, Amedspor futbolcusu Deniz Naki’ye yönelik Almanya’da yapılan saldırıya tepki gösterildi.

Açıklamada, muhalif bir sporcu olan Naki’ye yönelik saldırılara karşı Naki’nin yanında olunacağı vurgusu yapıldı. Açıklamada, “AKP’ye çalışan, Avrupa’daki tüm muhbir, ajan, grup, çete ve benzeri oluşum üyeleri ile bunları yönlendirenler tutuklanmalı, örgütlenmeleri yasaklanmalıdır” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa olarak Amedsporlu futbolcu Deniz Naki’ye, Almanya’da yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyoruz.

Yıllardır AKP/Erdoğan iktidarının korkusuz muhaliflerinden olan Naki, sadece spor camiasında değil, her alanda gösterdiği mücadele azmi ve korkusuzluğu milyonlara cesaret örneğidir.

Sadece maç cezasıyla kalmayan iktidar ve yandaşları, Deniz Naki’ye sosyal medyada saldırıların yanı sıra ve sokakta da fiziki linç girişimlerinde bulunmuştu. Futbolcu hakkında, 2016 yılında 5 yıla kadar hapis cezası istenmişti. Yine, geçtiğimiz yılın ekim ayında Amedsporlu Deniz Naki, daha önce beraat ettiği “propaganda” davasında 1,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ceza 5 yıl süreyle ertelendi.

Ama nafile, hiçbir ceza ve linç girişimi, barış sevdalısı Deniz Naki’yi yolundan döndüremedi.

Demokrasi mücadelemizde örnek bir kişilik olan Deniz Naki’nin her zaman olduğu gibi, bugün de yanındayız, yarın da yanında olacağız.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Deniz Naki’ye suikast girişimi, tüm detaylarıyla aydınlatılmalı, sorumlular yargı önüne çıkarılmalıdır.

AKP’ye çalışan, Avrupa’daki tüm muhbir, ajan, grup, çete ve benzeri oluşum üyeleri ile bunları yönlendirenler tutuklanmalı, örgütlenmeleri yasaklanmalıdır.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler