Sütaş yönetimi direniş çadırına saldırdı

Sütaş yönetimi direniş çadırına saldırdı

Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan Sütaş işçilerinin direniş çadırı, sabaha karşı kırılarak yol ortasına bırakıldı. Daha önce işçilerin çadırının olduğu yere gübre atan Sütaş yönetiminin direnişi engellemek için bu yola başvurduğunu belirtildi.

Haber Merkezi – Bursa Karacabey’deki Sütaş fabrikasında işten çıkarılan işçilerin direniş çadırı, gece geç saatlerde yıkıldı. Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan işçiler 268 gündür fabrika önünde direnişte.
Çadır kurarak 268 gündür işlerine geri dönmeyi bekleyen Sütaş işçilerinin çadırı, gece geç saatlerde yıkıldı. Fabrika yakınında bulunan bir kahvaltı salonuna ait çadırın arkasında muhafaza edilen işçilerin çadırı, sabaha karşı “kimliği belirsiz” kişilerce alınıp, kırıldı. Kullanılamaz hale getirilen çadır, fabrika önünde bulunan yolun orta refüjüne bırakıldı.
Olayı fabrika önüne geldiklerinde fark eden işçiler, çadırın fotoğraflarını çekerek jandarmaya haber verdi. Fabrika önüne gelen jandarma, incelemelerde bulundu. “Çadırın rüzgarda havalanıp yola düşmesinin imkansız olduğunu” söyleyen jandarma ekipleri, olay yerini gören fabrika kameralarını incelemeye başladı.

Sütaş işçilerinden Yunus Dağçal “Çadırı, sabah gittiğimizde Sütaş fabrikası önündeki yolda, orta refüje bırakılmış halde bulduk. Çadırımız, fabrika yakınında bulunan bir kahvaltı salonunun çadırının arkasında duruyordu. Çadırın rüzgarda havalanıp oraya düşmesi imkansız. Jandarmada bunu söyledi zaten. Çadırı bu hale getirenler kahvaltı salonuna da yani özel mülkiyete de girmiş oluyorlar. Kahvaltı salonunun sahibi de şikayette bulunacak” şeklinde konuştu.
Olay yerini gören tek güvenlik kamerasının Sütaş fabrikasına ait olduğunu belirten Yunus Dağçal, jandarmanın fabrika kameralarını inceleyeceğini belirtti. Fabrikanın işçilerin direnişini engellemek için fabrika önüne gübre dökme olayında kamera kayıtlarının verilmediğini hatırlatan Dağçal, “Gübre dökme olayında da yaşamıştık. Jandarma fabrikadan kamera kayıtlarını istediğinde ‘Kamera kayıtları yok, kameralara bakım yapıyoruz’ denilmişti. Bakalım bu sefer ne olacak” dedi.

Kaynak: ETHA

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler