Suruç'ta yaşamını yitiren Polen Ünlü'nün annesi Şennur Ünlü son yolculuğuna uğurlandı

Suruç katliamında yaşamını yitiren Polen Ünlü'nün annesi Şennur Ünlü geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Şennur Ünlü bugün yapılan cenaze töreninde son yolculuğuna uğurlandı.

Suruç'ta yaşamını yitiren Polen Ünlü'nün annesi Şennur Ünlü son yolculuğuna uğurlandı

Urfa’nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz 2015’te IŞİD’İn bombalı saldırısında yaşamını yitiren 33 kişinin arasında bulunan Polen Ünlü’nün annesi Şennur Ünlü geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre; İstanbul Çekmeköy Mezarlıklar Müdürlüğü’nden cenazesi alınan Ünlü, evine götürülerek helallik istendi. Daha sonra ise Çekmeköy’de bulunan Ensar camisinde cenaze namazı kılınan Ünlü, kızının mezarının bulunduğu İhlamurkuyu Çırçır Mezarlığı’na götürüldü. Cenaze törenine, HDP Milletvekili Hüda Kaya, SKM Sözcüsü Beycan Taşkıran, HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Esengül Demir, Suruç Aileleri İnisiyatifi, SGDF Eş Genel Başkanı Okan Danacı, HDK İstanbul Eş Sözcüsü Gülçin Aykul, Suruç gazileri ve tanıkları, HDP ve ESP MYK ve PM üyeleri ile il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

HDP’li Hüda Kaya, “Ailecek bedel ödediler. Şehit demek ölüm demek değildir. Şehit hayatı ifade ediyor. Hayatına şahit olunan demektir şehit. Suruç şehitlerimize bir şehit daha ekledik. Suruç katliamından bağımsız bir olay olmadığını biliyoruz. Şennur canımızı da Suruç şehidi olarak görüyoruz. Onların mücadelesini sürdüreceğiz” diye belirtti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler