Suriyelilere linç girişimi

Suriyelilere linç girişimi

Manavgat’ta Suriyelilerin mahallesini basan 200 kişilik güruh, evlere ve araçlara saldırdı. Saldırının ardından saldırıyı yapan grup, ‘linç hatırası’ bir fotoğrafta çektirdi.

Haber Merkezi- Olay Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşandı. Tarım işçilerinin bulunduğu iki minibus yolda peşpeşe ilerlemeye başladı, ardından öndeki minibüsten iddiaya göre yola düşen merdiven nedeniyle arkadaki minibüs kazadan döndü. Araçtan inen işçiler tartışmaya başladı.Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 2’si kadın 5 kişi yaralandı.

Olayın ardından ise faşist provokasyon devreye girdi. ‘Suriyelilerle Beşkonaklı işçiler kavga etti’ diye ırkçı yaygaranın koparılması üzerine Taşağıl’da toplanan ve kurt işaretleri yapan grup, Suriyelilerin yaşadığı evlere ve araçlarına zarar verdi. Olayda 4 evde ve 2 minibüste maddi hasar meydana geldi.

Olayın ardından İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ufuk Aruk ve Manavgat Belediye Başkanı CHP’li Şükrü Sözen faşist güruhu sakinleştirmeye çalıştı.

Ülkelerini yaşanan iç savaştan dolayı terketmek zorunda kalan Suriyelilerden bazıları ise yaşanan saldırının ardından eşyalarını toplayarak mahalleden ayrıldı.

suriyeliler suriyeliler2 suriyeliler3 suriyeliler4 suriyeliler hatıra

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler