Suriye'den Erdoğan'a 'terörist' yanıtı: Suriye halkına karşı işlediği suçları örtbas etmek istiyor

Suriye Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Esad bir teröristtir' açıklamasına yanıt verdi. Yetkili açıklamasında "Erdoğan'ın bunak politikaları neticesinde düştüğü panik ve gerginliği de yansıtıyor" ifadesini kullandı.

Suriye'den Erdoğan'a 'terörist' yanıtı: Suriye halkına karşı işlediği suçları örtbas etmek istiyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı hedef alan açıklamalarına Suriye'den yanıt geldi.

Suriye'nin resmi yayın organı SANA'ya konuşan Suriye Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, "Türkiye rejimi başkanı Recep Tayip Erdoğan, Suriye ve halkına karşı işlediği katliam ve vahşetleri örtbas etmek amacıyla Türkiye halkı ve kamuoyunu kandırmaya ve asılsız iddialarda bulunmaya devam ediyor" dedi.

‘Bu yalanları panik ve gerginliğin yansıması’

AKP'nin cihatçı örgütlere destek vermeye devam ettiğini ileri süren yetkili, Erdoğan için, "Bu yalan dolanları ve vaazlarının artık hiç kimse tarafından inandırıcı olmadığı gibi ona karşı bir kınama niteliği sayıldığını, bunak politikaları neticesinde düştüğü panik ve gerginliği de yansıtıyor" diye konuştu.

‘Türkiye’yi büyük bir cezaevine dönüştürdü’

Erdoğan’ın Türkiye’yi büyük bir cezaevine dönüştürdüğünü ve basının yanı sıra kamu özgürlüğünü despotça engellediğini belirten Suriyeli Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, "Türkiye'de farklı görüşe sahip herkes yok edilmeye çalışılıyor" ifadesini kullandı.

‘Erdoğan’ın kanlı politikaları er geç kendisine dönecek’

Erdoğan'ın yıllardır Suriye’de radikal terör örgütlerini destekleyerek Suriye’de masum kanların akıtılmasının temel sorumlusu olduğunu iddia eden Suriyeli yetkili, "Erdoğan başkalarına karşı izlediği bu yıkıcı ve kanlı politikaların er ya da geç kendisine döneceğini ve daha büyük acılar yaşayacağını idrak etmesi gerekir" dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler