Suriye Ulusal Savunma Kuvvetleri: 'Biz barış isteyen halklarız, Afrin halklarını savunmak için cephelerdeyiz'

Suriye Ulusal Savunma Kuvvetleri Komutanı Ebu Casim Mihemed, birliklerin Afrin'e konuşlanmasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Mihemed, Afrin'i YPG ile ortak savunacaklarını söyledi.

Suriye Ulusal Savunma Kuvvetleri: 'Biz barış isteyen halklarız, Afrin halklarını savunmak için cephelerdeyiz'

Şam hükümetine bağlı Suriye Ulusal Savunma Kuvvetleri (NDF) grupları şu ana kadar Afrin’e giriş yaparak ve Cinderes ve Raco cephelerine konuşlandı.

NDF Komutanı Ebu Casim Mihemed, TSK’nin ilk gruplarına saldırdığını ve iki arkadaşlarının yaşamını yitirdiğini aktardı.

Mihemmed, “Üçüncü grubumuz da Afrin’e gelerek, cephelerdeki yerini alacak. Bizim burada olmadığımızı söylüyorlar, fakat bu doğru değil. Türkiye böyle söyleyerek Afrin işgalini devam ettirmek istiyor. Daha faza toprak almanın derdindeler. Meşruluk kazanmasın diye bizim burada olmadığımızı ifade ediyorlar. Ama biz buradayız. Cinderes’ten Raco’ya kadarki yerlerimizi aldık. Gelip görebilirler” dedi.

Afrin’de bulunan Kürt güçlerinin bölgenin yerel gücü olduğunu belirten Mihemmed, “Hepsinin evleri ve toprakları burada. Onlar Afrin’in çocuklarıdır. 6 yıldır topraklarını ve halklarını savunuyorlar. Aynı zamanda yıllardır bizi de savunuyorlar, yardım ediyorlardı. Şimdi de biz onların yardımına geldik. Afrin’e gelen Suriye güçlerinin amacı Efrîn’i, TSK ve ÖSO gruplarından korumaktır.” dedi.

Mihemmed son olarak, “Biz barış isteyen halklarız. Afrin halklarını savunmak için cephelerdeyiz. Afrin, Suriye’dir. Onun birliği ve bütünlüğü için geldik. Bu topraklar halkların ortak yaşadığı yerlerdir. Ortak bir şekilde de savunacağız” dedi.

Mezopotamya Ajansı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler