Suriye ordusunun topçu ateşinde 5 asker yaşamını yitirdi

Suriye ordusunun, TSK’nin konuşlu olduğu Teftenaz Hava Üssü’ne yönelik saldırısında en az 5 asker yaşamını yitirdi. 3 Şubat’taki Serakib yakınlarındaki saldırıda da 7’si asker, biri sivil personel olmak üzere toplam 8 kişi yaşamını yitirmişti.

Suriye ordusunun topçu ateşinde 5 asker yaşamını yitirdi

 

TSK ve beraberindeki cihatçı grupların, İdlip’te Suriye ordusuna yönelik operasyon başlatmasının ardından, TSK birliklerinin bulunduğu Teftenaz Hava Üssü Suriye Ordusu tarafından hedef alındı. Saldırıda 5 asker yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Suriye ordusunun yoğun bombardımanına maruz kalan Teftenaz’daki üsten, daha önce Suriye mevzilerine roket atışları yapılmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB), saldırıya ilişkin yapılan açıklamada “İdlip’te çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır” denildi.

 

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

“Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler