Sultan Murad Tugayı, El Bab'ta bir gence işkence yapıp görüntüleriyle ailesinden fidye istedi!

TSK destekli ÖSO'nun içinde yer alan Sultan Murad Tugayı, El Bab'ta bir hapishanede bir gence işkence yaptı. Görüntülerini ailesine göndererek fidye istedi

Sultan Murad Tugayı, El Bab'ta bir gence işkence yapıp görüntüleriyle ailesinden fidye istedi!

TSK’nin desteklediği ÖSO’nun içinde yer alan Sultan Murad Tugayı, El Bab kenti zindanında işkence yaptığı gencin görüntülerini ailesine gönderip fidye istedi.

Mezopotamya Ajansı’ndan Erdoğan Altan’ın haberine göre; ÖSO denilen Türkiye destekli Fırat Kalkanı grubundan Sultan Murad Tugayı, El Bab zindanında işkence yaptığı bir kişinin görüntülerini ailesine göndererek, serbest bırakılması karşılığında fidye istedi.

60 bin dolar fidye

TSK ve desteğindeki Fırat Kalkanı gruplarının hakim olduğu Cerablus, Ezaz, El Bab üçgeninde alıkoyma, gözaltı ve öldürme olaylarının artığını bölgeden aktaran kaynaklar, son olarak Bab yolunda bir gencin Mûrhef diye bilinen bir Sultan Murad militanı tarafından kaçırıldığını kaydetti. Kaçırılan kişinin yapılan işkence görüntülerinin ailesine gönderilip, serbest kalması karşılığında 60 bin dolar istendiği ifade edildi.

Bab’lı bir yurttaş, TSK desteğindeki grupların Marê, Cerablus, Ezaz, El Rai (Çobanbey), El Bab’taki faaliyetlerinden bıkan bölge halkının, yürüyüş ve eylemlerle tepki gösterdiğini ve bölgelerinde söz konusu grupları istemediğini aktardı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler