Şule Çet’in katil zanlılarının ifadesi ortaya çıktı

Ankara’daki plazadan şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitiren, otopsisinde cinsel saldırı ve şiddete maruz kaldığı ortaya çıkan üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili tutuklanan Çağatay A. ve Berk A.’nın mahkemede verdikleri ifadeleri ortaya çıktı.

Şule Çet’in katil zanlılarının ifadesi ortaya çıktı

Üniversite öğrencisi Şule Çet (20), Ankara’daki bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybetmişti. Olayın intihar olduğu iddia edilmişti. Ancak otopsi raporlarında Şule Çet'in intihar ettiği belirtilen pencerede parmak izi bulunmamış, cinsel saldırıya ve şiddete uğradığı ortaya çıkmıştı.

Olayın ardından iki kere gözaltına alınıp serbest bırakılan Çağatay A. ve Berk A. ise otopsi raporunun ortaya çıkmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Çağatay A.’nın be Berk A.’nın mahkemede verdiği ifadeler ortaya çıktı. ntv.com.tr’nin ulaştığı bilgilere göre; şüpheliler suçlamaları reddetti.

Şule Çet’in katil zanlısı olarak gösterilen Çağatay A., savunmasında “Suçsuzum” dedi.

Tecavüz iddialarını reddeden Çağatay A. “Maktülle cinsel amaçlı değil, başka hiçbir şekilde yakınlaşmamız olmadı” şeklinde ifade verdi. Çağatay A. daha önce verdiği ifadeyi tekrar ettiğini belirtti.

'Çağatay’ın eli şişmişti, ona vurdum'

Şüphelilerden Berk A. ise olay anında odada olmadığı ifade ederek suçsuz olduğunu savundu.

Berk A. olaydan sonra sinir krizi geçirip genç kızla aynı odada bulunan Çağatay A.’ya vurduğunu öne sürdü.

Berk A., ifadesinde “Onlar içerideydi. Ben olay yerinde yoktum. Atladığını düştüğünü görmedim. Çağatay yanıma geldi. Kızın atlayıp gittiğini söyledi. Çağatay’ın elinin şiştiğini gördüm. Olayın vahim olduğunu anladım. Hemen aşağı indim. Güvenlik görevlisini gördüm. Buradan bir kız geçti mi diye sordum. Geçmedi deyince, sinir krizi geçirdim. Çağatay’a vurdum. Kızın atladığı yerde değildim. Cinsel amaçlı herhangi bir şekilde temasım olmadı” dedi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Çağatay A. ile Berk A., çıkarıldıkları mahkemede "cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" ve "cinsel saldırı" suçlarından hafta sonu tutuklanmıştı.

Plazada şüpheli ölüm

Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı 2. Sınıf öğrencisi Şule Çet’in, çalıştığı işyerinde görevine son verildi.

Çet, 28 Mayıs’ta konuşmak için işyerinin ortaklarından Çağatay A. ile Ankara’daki bir plazaya gitti.

Şule Çet, Çağatay A’a ait 20. kattaki ofiste gece saat 04.00 sıralarında düşerek feci şekilde yaşamını yitirdi. Olay sırasında Berk. A’nın da ofiste bulunduğu belirlendi.

'Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış'

Bu arada, üniversiteli Şule Çet’in gece saat 02.00 sıralarında arkadaşına “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor, keşke gelmeseydim” diye mesaj attığı belirlendi.

Şule Çet’in otopsi raporunda, genç kızın cinsel ilişkiye zorlandığına dair bulgular yer aldı.

Boğuşma izlerini tespit edilen Çet’in el parmaklarının tırnak altlarında bir erkeğe ait dokular belirlendi.

Genç kadında DNA bulguları da çıkarken, kanında ise “Uyumayı tetikleyen uyarıcı madde” izine rastandı.

Pencerede parmak izi yok

Öte yandan, Şule Çet’in düştüğü ofisin penceresinde genç kıza ait parmak izi bulunamadı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler