Şule Çet’in Avukatı: Cinayet hukuki açıdan ihmaller ve delil karartmalarla dolu

Cinsel saldırıya maruz kaldıktan sonra intihar süsü verilerek öldürülen Şule Çet’in Avukatı Umur Yıldırım, katil zanlısı Çağatay Aksu’nun serbest bırakılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şule Çet’in Avukatı: Cinayet hukuki açıdan ihmaller ve delil karartmalarla dolu

Ankara’da bir plazanın 20. katından düşerek ölen Gazi Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Şule Çet'in otopsi raporu ortaya çıktı. Boğuşma izlerine ve zorla ilişki bulgularına rastlanan otopsi raporunun ortaya çıkmasının ardından Şule Çet'in avukatı Umur Yıldırım konuştu. Yıldırım, katil şüphelisi Ç.A.'nın serbest bırakıldığını hatırlatarak, Çet’in katledilmesinin hukuksal açıdan ihmaller ve delil karartmalarla dolu olduğunu ifade etti.

Otopsi raporuyla "intihar etmediği, tecavüze uğradıktan sonra plazanın 20. katından atıldığı" iddiaları güçlenirken, sosyal medyada '#ŞuleÇetİçinAdalet' ile kampanya başlatıldı. Binlerce paylaşımda otopsi raporuna rağmen bir numaralı katil zanlısının serbest bırakılmasına tepki gösterilirken, '#ŞuleÇetİçinAdalet' Twitter'da Trend Topic (TT) oldu. 

BirGün’e konuşan avukat Yıldırım, Şule Çet’in katledilmesinin hukuksal açıdan ihmaller ve delil karartmalarla dolu olduğunu ifade etti. Yıldırım, olay gününün kamera kayıtlarının bile kendileriyle bu hafta paylaşıldığını, ilk hazırlanın dosyanın olmayan deliller içerdiğini, avukatı olarak; kendisinin de savcılıkta yapılan ilk sorguya alınmadığı ifade etti.

Yıldırım, telefon takibinden, adli tıp raporlarına kadar süreç içerisinde pek çok ihmal ve delil karartma şüphesi oluşturabilecek öğe olduğunu belirtti. ‘Pek çok cinayet davasında olduğu gibi olay yerine de ilk olarak, cinayet değil karakol polislerinin geldiğini ifade eden Yıldırım "Bu olayın kesinlikle bir tecavüz ve cinayet olayı olduğu açıktır. Yeniden hazırlanacak iddianamede de olayın bu şekilde ele alınması gerekir bununla birlikte bu şekilde tanımlanan bir suçun cezası olacak bir yargılama sürecinin yaşanmasını umut ediyoruz" dedi.

Kadın Meclisleri: Şule Çet pencereden atıldı!

Ankara'daki bir plazanın 20. katından atlayarak intihar ettiği öne sürülen ancak otopsi raporunda cinsel saldırıya uğradığı ortaya çıkan ve avukatı tarafından 'cinayete kurban gittiği' açıklanan Şule Çet için Kadın Meclisleri eylem yaptı.

Kadın Meclisleri intihar sonucu yaşamını yitirdiği iddia edilen ancak otopsi raporunda cinsel saldırıya maruz kaldığı ortaya çıkan Şule Çet için eylem yaptı. Kadın Meclisleri, üniversite öğrencisi Şule Çet’in 20’inci katından düşerek öldüğü iddia edilen plazanın önünde buluşarak, ‘Tüm deliller Çet’in cinsel saldırıya uğrayarak pencereden atıldığını gösterirken sanığın serbest bırakılmasını kabul etmiyoruz’ dediler.

Şule Çet’in öldüğü yerde buluşarak karanfil bırakan Kadın Meclisleri, ‘şüpheliler hakkında işlem yapılsın’ çağrısında bulundu. Açıklamayı, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ndan Ayşen Ece Kavas yaptı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler