Soylu’yu eleştirdi diye belediye işten attı

Akdeniz Belediyesi, Süleyman Soylu’yu sosyal medya hesabından eleştiren işçiyi işten çıkardı. Sendika, işçinin çıkarılmasına tepki gösterdi.

Soylu’yu eleştirdi diye belediye işten attı

 

Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel İş) Mersin Şubesi, AKP’li Akdeniz Belediyesi’nde çalışan sendikanın denetim kurulu üyesi Mehmet Can İlingi’nin sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik eleştirileri nedeniyle işten çıkarılmasına tepki gösterdi.

Mehmet Can İlingi Süleyman Soylu’nun istifası üzerine sosyal medya hesabında “Sorumluluğu üzerine aldınız fakat hesap vermeden gidemezsiniz. Bundan sonra olacak olan ölümler sizin sorumluluğunuzdadır” şeklinde yorum yapmıştı. Bu yorum nedeniyle AKP Belediyesi tarafından savunması istenen İlingi, “yazdıklarının arkasında olduğunu” belirtmişti. Bunun üzerine İlingi’nin işine “Cumhurbaşkanı’na ve devlet büyüklerine hakaret” gerekçesiyle son verilmişti.

Genel-İş Mersin Şube binasında yapılan basın açıklamasında Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, “üyelerinin paylaşımında kesinlikle hakaret veya küçük düşürücü yorumlar olmadığını ve ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu” belirtti.

“Bu ülkenin hukuku ve yasaları var. Süleyman Soylu’nun hatasını kabul ettiği bir yerde belediye yöneticileri burada kime yaranmak istiyorlar” sorusunu soran Göksoy, “arkadaşımız bir an önce işine geri dönmelidir, yapılan bu hatadan geri dönülmelidir” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler