Soylu'nun 'Kandil'den talimat alıyor' dediği Amedspor'a müfettiş incelemesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ‘Kandil'in talimat verdiği spor kulübü’ diyerek hedef aldığı Amedspor, bakanlık müfettişlerince incelemeye alındı.

Soylu'nun 'Kandil'den talimat alıyor' dediği Amedspor'a müfettiş incelemesi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yaptırımlarla hedef aldığı Amedspor, bu kez İçişleri Bakanlığı tarafından kıskaca alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Kandil'in talimat verdiği spor kulübü" diyerek hedef göstermesinden sonra Amedspor’u incelemek üzere bakanlıkça müfettişler gönderildi. 
 
Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, bir haftayı aşkın süredir incelemelerini sürdüren müfettişlerin, kulübün Yönetim Kurulu defterlerini, finansman tabloları ile gelir-giderlerinin giriş ve çıkışlarını inceledikleri öğrenildi.

Soylu hedef almıştı
 
İçişleri Bakanı Soylu, 11 Kasım’da katıldığı Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı’nda yapılan Jandarma İl Komutanları Toplantısı’nda Amedspor'u şu sözlerle hedef almıştı: "Kandil’in en son derdinin ne olduğunu biliyor musunuz? Söyleyeyim, Amedspor. Aman ne yapın, 'Amedspor’a oradan buradan ayda 400-500 bin lira para bulun' diye bizatihi Cemil Bayık talimat gönderiyor. Terör örgütünün desteklediği bir siyasi parti. Terör örgütünün direk talimat verdiği bir spor kulübü. Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir şey yapılabilir mi? Cemil Bayık, ‘Amedspor’a destek verin’ diye açık açık talimat gönderdi, duymayacak mıyız?”
 
Soylu’nun bu sözlerinin ardından kulübü yönelik müfettiş incelemesi başlatıldı. 
 
Kulüp Başkanı: İncelemeden sonra açıklama yapılacak 
 
Amedspor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, müfettiş incelemesi sonucunda hazırlanacak rapordan sonra açıklama yapacaklarını ifade etti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler