Soylu: 'Azez, Cerablus ve Mare’de kaymakamımız var'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ben İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, Azez’de, Cerablus’ta, Marel’de bugün kaymakamımız var, emniyet müdürümüz var, jandarma komutanımız var” dedi.

Soylu: 'Azez, Cerablus ve Mare’de kaymakamımız var'

Denizli’de AKP’nin Merkezefendi İlçe Kongresi’ne katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afrin’e yönelik askeri müdahale ile ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, “Ben İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, Azez’de, Cerablus’ta, Marel’de bugün kaymakamımız var, emniyet müdürümüz var, jandarma komutanımız var” dedi

AKP Denizli Merkezefendi İlçe Başkanlığı Kongresi EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongreye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci katıldı. Kongrede konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Afrin’e yönelik askeri müdahale ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, “Bizim kimsenin toprağında gözümüz yoktur, hiçbir tarihte de olmamıştır” sözlerini sarf ettikten sonra Cerablus’ta, Mare’de ve Azez’de, Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı kaymakamların görev yaptığını söyledi. Soylu, kaymakamların hangi yetki kapsamında Suriye topraklarında görevlendirildiğine dair bir açıklama yapmadı.

AKP’nin Azez, Cerablus ve Mare’de olduğu gibi Afrin’de de yerleşme planları yaptığı ortaya çıkmıştı. Hatay’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sınır ilçesi Altınözü’ndeki öğretmenlere iletilen mesajda, Afrin “temizlendikten sonra” bölgede “yeni bir oluşum” kurulacağı belirtilerek “gönüllü çalışacak Türk öğretmenlere ihtiyaç vardır” denilmişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler