Sosyal medyada 474, sokakta 192 kişiye ‘Afrin’ gözaltısı

İçişleri Bakanlığı, sosyal medyadan Afrin’deki askeri operasyona ilişkin paylaşım yapan 474 kişi ile operasyonu protesto eylemine katılan 192 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Sosyal medyada 474, sokakta 192 kişiye ‘Afrin’ gözaltısı

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, sosyal medyada Afrin’deki askeri operasyonla ilgili paylaşımda bulunan 474 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bakanlığın resmi internet sitesinden bugün yapılan açıklamada, “Zeytin Dalı Harekâtına yönelik harekât başlangıcından itibaren sosyal medyadan terör propagandası yapan 474 şahıs ile protesto eylemlerine katılan 192 şahıs olmak üzere toplam 666 şahıs gözaltına alınmıştır” dendi.

Açıklamada ayrıca, sosyal medyadan tespit edilen 243 kişiyle ilgili de işlem yapıldığı ifade edildi:

“Terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 655 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapılmış, tespit edilen 243 kişi hakkında yasal işlem yapılmıştır.”

Operasyonun başladığı 20 Ocak 2017’den 1 Şubat’a dek sosyal medyada paylaşım yapanlardan en az 34 kişi ise tutuklandı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler