Somalı madenciler Ankara’da

Somalı madenciler Ankara’da

Haber: Yılmaz KIZILIRMAK

Maden işçileri Ankara Kızılay’dan TBMM’ye yürüyerek siyasi partilerin grup başkanlıklarına ve Meclis Başkanlığına taleplerini içeren dosya sunacaklar.

TBMM Dikmen Kapısı önünde bir de basın açıklaması yapacak olan işçiler, bu gece saat: 00:30’de Soma Hükümet Konağı önünde, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” diye slogan haykırarak 3 otobüsle Ankara’ya hareket ettiler. Ankara’ya hareket eden otobüsün ikinci durağı ise Kırkağaç. Kırkağaç’tan da çok sayıda işçi otobüse binerek Ankara’ya gidecek.

TBMM’de “Soma Maden Yasası görüşülürken, maden işçilerinin hakları, talepleri ve verilen sözlerin tutulması için TBMM’yi görevini yapmaya davet edecekler. Soma’dan Ankara’ya hareket eden işçiler, sabah Ankara’da Genel – İş Şubeler binası önünde olacaklar.

15 Temmuz’un devamındaki ilk dakikalarda Soma’dan hareket eden işçiler, 16 Temmuz sabah saatlerinde Sıhhiye’de bulunan DİSK/Genel-İş Şubeler binasına (Süleyman Sırrı Sok. No: 2, Sıhhiye/Ankara) ulaşacaklar.

Öğleye kadar burada kalacak olan Dev. Maden – Sen üyesi Soma’lı Maden İşçileri, saat 12:15’de DİSK/Genel – İş Şubeler binası önünden TBMM’ye yürüyecekler.

Saat 13:15’de TBMM Dikmen kapısında yasa ile ilgili sunacakları talep dosyasını kamuoyuna açıklayacak olan işçiler, açıklamanın devamında oluşturulan bir heyetle TBMM’deki partilerin grup başkanlıklarını ve Meclis Başkanlığı’nı ziyaret ederek talep dosyalarını sunacaklar.

BAŞBAKAN’IN AKP GRUP TOPLANTISINDA VE SOMA’DAN GİDEN MADENCİ HEYETİN ZİYARETİ SIRASINDA VERDİĞİ SÖZLER;

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler