Sol Parti'de cinsel saldırı iddiası: ''Benden daha önemli olduğu için' bir erkeği kolladılar. Bunu unutmayın.'

Sol Parti üyesi İlayda Kocabaş, parti içinde cinsel saldırıya uğradığı ve gerekli kurumların adım atmadığı gerekçesiyle partiden istifa ettğini açıkladı. Kocabaş'ın açıklamalarının ardından konuyla ilgili Sol Parti'den de bir açıklama geldi

Sol Parti'de cinsel saldırı iddiası: ''Benden daha önemli olduğu için' bir erkeği kolladılar. Bunu unutmayın.'

Sol Parti’den ayrıldığını belirten İlayda Kocabaş yayınladığı bir dizi gönderide yaşadığı cinsel saldırıdan sonra yaşanan süreci anlattı. Kocabaş partinin gerekli kurullarına başvurduğunu ancak pandemi nedeniyle oyalandığını belirtti. Gönderisinin devamında konuyu partinin kurullarına taşıdığı için defalarca tehdit edildiğini, söz konusu kişinin parti tarafından ‘kollandığını’ iddia etti.

 

Sol Parti açıklama yayınladı

Sol Parti konunun gündeme gelmesinden sonra bir açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklamadan Merkez Disiplin Kurulu’nun kadının beyanını esas alarak 17.04.2020 tarihinde partideki tüm görevlerinden alınması yönünde tedbir kararı alındığını ve bunun taraflara iletildiğini belirtti.

 

"Parti avukatları telefonlarıma cevap vermedi"

Açıklamayı sosyal medya hesabından paylaşan Kocabaş “Beni susturmak için görevinden aldık dediniz, fiilen görevlerine devam ediyor. Utanmanız olsun’ mesajını paylaştı. Kocabaş ayrıca parti avukatlarının olayı sosyal medyaya taşımasından önce aylarca telefonlarına cevap vermediğini belirtti. Kocabaş açıklamanın ardından sosyal medya hesabından konuya dair şunları söyledi:

“Her kadın davasında kendini gösteren avukatlar, Birgün’de sayfa yazan gazeteci kadınlar. Hiçbirinizi unutmayacağım. Size geldiğimde bana nasıl sırtınızı döndüğünüzü, hatta ‘İlayda haklı da olsa fail benim arkadaşım’ diyerek parti disiplin kurulundan istifa edenleri. YAZIYORUZ”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler