Siyasi Haber'den: Anıra anıra Tayyip'in yamacına

Tayyip Erdoğan'ın kendisine baş danışman olarak atadığı Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, İslamcı kontgerilla şefidir. Anlatılan çok açıktır. Tayyip, başdanışmanının akıl hocalığında TSK'yı AKP'lileştirecek.

Siyasi Haber'den: Anıra anıra Tayyip'in yamacına

Tayyip Erdoğan'ın başdanışman atadığı İslamcı kontgerilla şefi Emekli Tuğgeneral Tanrıverdi, TSK'yla ilgili KHK'nin yayımlanmasının ardından, 5 Ağustos 2016 tarihinde şunları yazıyor:

“Kuvvet komutanlıkları Milli Savunma Bakanlığı(MSB)’na bağlanarak personel alımı, eğitimi, yetiştirilmesi; Milli Savunma Üniversitesi kurularak, harp okullarının direk MSB’ye bağlanması, harp okullarına alınacak personelin MSB tarafından seçilmesi, değerlendirme işlemlerinin yapılması belki şahsi programın, akımın veyahut partinin etkisini artırabilir ama eğer istikrar varsa, milletin çoğunluğunu temsil eden bir partinin örgütlenmesinin, ideolojik ters örgütlenmelerden daha az zararı olur. Özellikle de başkanlık sistemi olursa o zaman bu örgütlenme ve kadrolaşma ihtimali daha az olur. Başkanını millet seçecektir. Milletin çoğunluğunun oyunu alacaktır. Onun tasvip etmedikleri TSK’da terfi etmeyecektir. MSB, Bakanlar Kurulu onun kontrolünde olduğu için, eğer kadrolu olacaksa milletin çoğunluğunun değerlerine sahip bir kadrolaşma olacaktır. Bu bakımdan darbeleri önler. Daha doğrusu siyasi iradeye, milli iradeye ters düşman kadrolaşmaları engeller kanaatindeyim.” diyor.

Gördüğünüz gibi, "liyakat" falan palavra... Anlatılan çok açık. Tayyip, başdanışmanının akıl hocalığında TSK'yı AKP'lileştirecek...

28 Şubat'ın kılıç artıkları, "AKP'nin TSK'da kadrosu yok, bu nedenle bize mahkumlar" diye düşünüp Tayyip'in gerisini yalamaya devam etsin. Kılıçdaroğlu, Cemaat'in TSK'da kadrolaşmasını izlemekle yetinen basiretsiz generallerden medet ummayı sürdürsün...

Aç tavuğun darı ambarı hayali bu. Başdanışman açıkça ilan ediyor:

"MSB, Bakanlar Kurulu onun kontrolünde olduğu için, eğer kadrolu olacaksa milletin çoğunluğunun değerlerine sahip bir kadrolaşma olacaktır."

Aklıma hep dağda kurdu gören eşeğin hikayesi geliyor... Eşek dağda kurdu gördüğünde, hipnotize olur, önce çakılır kalırmış yerinde. Sonra anıra anıra kudun üzerine yürürmüş. Kurt da yamacına geldiğinde onu bir güzel miğdeye indirirmiş.

Siz anıra anıra Tayyip'in yamacına yürümeye devam edin...

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler