Sırrı Süreyya Önder: 'Vekilliğim biter bitmez sinemaya döneceğim'

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, İstanbul Kadıköy’de devam eden ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’nde Cumhuriyet gazetesinden Zehra Özdilek'in sorularını yanıtladı. Önder, 4 senaryosunun olduğunu, vekilliği biter bitmez sinemaya döneceğini söyledi.

Sırrı Süreyya Önder: 'Vekilliğim biter bitmez sinemaya döneceğim'

151 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevini konu alan filmi yöneten Önder, konusu politik olan 4 senaryosu olduğunu ve sinemaya döneceğini söyledi.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in sorularını cevaplayan Önder, “Vekillik düzeyindeki siyaset biter bitmez sinemaya dolu dizgin gireceğim” ifadelerini kullanan Önder, “Konusu politik olan 4 senaryom var. Filme çekilmeyi bekliyor. Vekillik düzeyindeki siyaset biter bitmez sinemaya doludizgin gireceğim” dedi.

İktidarlara yakın duranların üretim yapamadığını savunan Önder, “İktidara yakın, iktidar gibi düşünen insanların yaptığı bir tek üretimi hatırlamıyorum. Sanatçılar arasındaki bölünmüşlük meselesi abartılacak bir şey değil. Doğru bir perspektifle sanatçı dediğimiz insanlar büyük duyarlılıklar taşıyan insanlardır. Doğru bir perspektifle bunların büyük bir kesimi her zaman bir araya gelebilirler. Enseyi karartmaya gerek yok. Herkes en yakınında zulüm, istismar, ayrımcılık gören kimse onun derdiyle dertlenmekle işe başlayabilir” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Sırrı Süreyya, HDP, Sinema

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler