Şırnak'ta kömür ocağında iş cinayeti: 6 işçi hayatını kaybetti

Şırnak-Cizre karayolunun 20. kilometresinde Cudi Dağı eteklerindeki maden mevkisinde bulunan 3 Nolu açık kömür ocağında bugün saat 15.00 sıralarında göçük meydana geldi. Göçükte 6 işçi hayatını kaybetti, 2 işçi de yaralı olarak kurtuldu. 1 işçinin daha göçük altında bulunduğu tahmin ediliyor ve aramalar devam ediyor.

Şırnak'ta kömür ocağında iş cinayeti: 6 işçi hayatını kaybetti

Şırnak-Cizre karayolunun 20. kilometresindeki maden mevkisinde ruhsatsız bir kömür ocağında oluşan göçükte 6 işçi hayatını kaybederken 2 işçi de yaralandı. Kömür ocağında çalışan işçilerden bazılarının göçük altında kalması üzerine olay yerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Mahsur kalan işçilerin kurtarılması için yürütülen çalışmalar sonucu 6 işçinin cenazesine ulaşıldı, 2 işçi ise yaralı kurtarıldı. Yaralı işçiler Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

1 işçinin daha göçük altında olduğu tahmin ediliyor ve arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Enerji Bakanlığı: Kazanın meydana geldiği saha ruhsatsız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da kömür ocağının ruhsatsız olduğunu açıkladı. Bakanlığın açıklaması şöyle:

"Şırnak’ta meydana gelen kazanın olduğu maden sahası, işletme ve iş güvenliği riski barındırdığı için MİGEM tarafından 2013 yılında faaliyete durdurulmuş bir sahadır. Kazanın meydana geldiği saha için MİGEM tarafından verilmiş çalışma ruhsatı söz konusu değildir. Yapılan işlem kaçak işlemdir."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler