Şırnak’ta ev baskınları: HDP üyeleri gözaltına alındı

Şırnak merkez ve İdil ile Beytüşşebap ilçelerinde yapılan ev baskınlarında aralarında HDP’li yöneticilerin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Şırnak’ta ev baskınları: HDP üyeleri gözaltına alındı

Şırnak merkez ve ilçelerinde sabah saatlerinde polis tarafından çok sayıda eve baskın düzenlendi.

Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında yapılan baskınlarda, HDP yöneticileri Yahya İdin, Sinan Koluman ve Sekvan Kılınç gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İdil ilçesinde de 15 Ağustos’ta kent genelinde yapılan operasyonda gözaltına alınan ve önceki gün serbest bırakılan HDP Belediye Meclis üyesi Mehmet Elarslan’ın eşi de olan Gül Elarslan gözaltına alındı.

Beytüşşebap ilçesinde ise sabah saatlerinde 6 ayrı eve operasyon düzenleyen ve evlerde arama yapan polis, HDP yöneticisi Dindar Cin, Cemil Cin, Nuri Cin, Selahattin Ataman, Agit Çokdoğan ile Mazlum Çokdoğan’ı gözaltına aldı.

15 Ağustos’taki gözaltılar

Şırnak genelinde 15 Ağustos’ta yapılan gözaltı operasyonlarında dokuz kişi serbest bırakılmış, iki kişi ise tutuklanmıştı.

Öte yandan Mardin’in Artuklu, Nusaybin, Kızıltepe, Dargeçit ve Savur ilçelerinde 15 Ağustos’ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve emniyette işlemleri süren 11 kişinin yarın Mardin Adliyesi’ne sevk edilmesi bekleniyor.

(Gazete Karınca)

Etiketler: Şırnak, gözaltı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler