Sirenler çalarken pazarda dua ettiren imam açığa alındı

Sirenler çalarken pazarda dua ettirdiği için vatandaşların şikayeti üzerine hakkında soruşturma başlatılan imam açığa alındı.

Sirenler çalarken pazarda dua ettiren imam açığa alındı

Denizli'nin Çivril ilçesinde kurulan semt pazarında Atatürk'ün ölümünün 79'uncu yıl dönümü nedeniyle saat 09.05'te sirenler çalarken aynı anda pazar duası ettiren imam H.G. hakkında idari soruşturma başlatıldı. Çevredekilerin bazılarının tepki gösterdiği İmam H.G.'nin "Saygı duruşu yapacağınıza dua edin" dediği ileri sürüldü. Çivril Kaymakamlığı, imamın açığa alındığını açıkladı.

Çıtak Mahallesi'nde cuma günleri kurulan semt pazarında, imam tarafından pazar duası okunuyor. Bugün kurulan semt pazarına da dua etmek için gelen mahalle camisi imamı H.G., Atatürk'ün ölüm saati olan 09.05'te sirenler çalıp saygı duruşuna başlandığında pazar duası okudu. Bazı vatandaşlar, ellerini açıp dua okurken bazıları ise Atatürk için saygı duruşunda bulundu. Bu sırada bazı vatandaşlar, imama tepki gösterdi. İmam H.G.'nin vatandaşların tepkisi üzerine "Saygı duruşu yapacağınıza dua edin" dediği iddia edildi. Bunun üzerine vatandaşlar, imam hakkında Kaymakamlığa ve Müftülüğe şikayette bulundu. Şikayet üzerine İmam H.G.'nin, Kaymakamlığa çağrılarak hakkında idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Çivril Kaymakamlığı, hakkında soruşturma başlatılan imamın açığa alındığını açıkladı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler